Kremlík napravuje Ťokovy chyby. Zimní kolaps na D1 už by se neměl opakovat

Situace z prosince loňského roku už by se letos na D1 neměla opakovat. Všechno bude záviset na tom, jak se povede mix nouzových odstavných míst, nových sypačů a dalších opatření.

Český ministr dopravy Vladimír Kremlík oznámil, jak předejít loňským prosincovým kolapsům na dálnici D1. Dva týdny před Vánoci se na naší nejvytíženější dálnici stálo i 14 hodin v kuse a ten, kdo své auto neubrzdil, se stal bowlingovou koulí, která se řítila na stojící auta, jakoby to byly kuželky. Tehdejší ministr dopravy Dan Ťok dával tuto situaci za vinu řidičům kamionů. Tenkrát musela sypačům na místo pomoci policie.

Galerie: Jak se stavěla dálnice D1. Výstavba začala již před 80 lety

Galerie: Jak se stavěla dálnice D1. Výstavba začala již před 80 lety

Kremlík a ŘSD už proto chystají opatření, aby se loňský karambol neopakoval. Práce na rizikových úsecích mezi Velkým Beranovem a Měřínem skončí zhruba za tři týdny. Další tři úseky na Vysočině je budou následovat v listopadu. S ukončenými pracemi se samozřejmě odporoučí i zužující betonová svodidla.

Na D1 od zítřka přibudou nové radary. Kremlík chce hlavně zvýšit bezpečnost

Na D1 od zítřka přibudou nové radary. Kremlík chce hlavně zvýšit bezpečnost

Od prvního listopadu pak budou v tomto úseku v pohotovosti dva sypače, ke kterým se přidá možná ještě jeden u Domašova. V příštím roce jim může usnadnit práci výstavba nového sila, kvůli kterému se v této oblasti momentálně provádějí hydrologické průzkumy. Bude-li na dálnici nejhůř, může policie ke kritickému místu povolat zástupce správní komunikace, který v nouzové situaci nařídí odstranění svodidel.

V případě minimálně tříhodinových kolon může být zpřístupněno sedm nouzových odstavných míst pro celkem dvě stě kamionů. V příštím roce by k nim mělo přibýt místo pro dalších 250.

TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

včera | Jan Mička | 48 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků
Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

6.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 30 příspěvků