Kofola si vybrala Toyotu

Silnice v České republice, na Slovensku, v Polsku a Maďarsku, tedy v regionech, kde společnost Kofola působí, se mohou těšit na 140 zbrusu nových Toyot v jejích firemních barvách! Společnost Kofola totiž ve výběrovém řízení pro svou automobilovou stáj zvolila právě značku Toyota. Téměř dvě stovky zaměstnanců Kofoly tak budou moci brzy využívat Toyoty všech tříd - od základních verzí modelu Yaris až po manažerský Avensis.

Cílem výběrového řízení společnosti Kofola bylo vybrat pro firemní vozový park takovou značku, která by poskytla široký výběr modelů automobilů a s tím spojené služby na špičkové úrovni. Kofola oslovila většinu automobilových výrobců na českém trhu. Velmi důležitým faktorem byla spolehlivost vozů, kterou si Kofola ověřovala pomocí výsledků renomovaných studií spokojenosti zákazníků. Po několika kolech výběrového řízení bylo nakonec rozhodnuto pro Toyotu, která hlavní a rozhodující požadavky jednoznačně splnila.

„Posuzovali jsme různé parametry, modelovou nabídku, spolehlivost vozů, dostupnost partnera, vstřícnost k našim specifickým požadavkům, ale i cenu vozu vzhledem k výbavě. Toyota poskytla ve všech směrech velmi vysoký standard. Proto jsme zvolili právě tuto značku,“ uvádí k výběrovému řízení René Sommer, generální ředitel Kofoly, a.s. v České republice.

Viceprezident společnosti Toyota Arthur Kipferler symbolicky předal Renému Sommerovi klíčky od prvního vozu začátkem května v Opavě. Představitelé obou společností na slavnostním setkání zhodnotili průběh výběrového řízení a projevili velkou spokojenost nad konečnými dohodami. Zdůraznili, že se jednalo o důkladné výběrové řízení, při kterém byla společnost Toyota otevřená jakýmkoliv specifickým požadavkům Kofoly. René Sommer ocenil, že se i přes dlouhá jednání podařilo dosáhnout dohody, která je pro obě strany výhodná.

Předání se účastnila též společnost Leaseplan, která bude v rámci této spolupráce zajišťovat operativní leasing. I v jejím případě se jedná o pečlivě vybraného partnera, se kterým má Kofola dlouholeté pozitivní zkušenosti.

„Během několika týdnů předáme téměř 140 vozů značky Toyota zaměstnancům Kofoly a tím definitvně odstartujeme naši spolupráci. Doufáme, že objednávka dalších vozů bude průběžně následovat i v dalších letech, kdy by měla být dokončena kompletní obměna vozového parku Kofoly. Jsme velmi potěšeni, že si nás společnost Kofola vybrala jako svého partnera a věříme, že její zaměstnanci budou při svých cestách za pracovními povinnostmi naprosto spokojeni,“ dodává Arnošt Barna, obchodní ředitel společnosti Toyota Motor Czech, spol s r.o.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků