Koenigsegg vyrazil na lov vajíček. K driftování ve Švédsku se chtěl připojit i Rimac, dostal ale kousavou odpověď

Koenigsegg vyrazil pro pomlázku se svým supersportem Jesko. Konkurenční Rimac by se rád připojil.

Švédský supersport Koenigsegg Jesko sice zamířil v polovině loňského roku konečně do produkce, ale automobilka ani trochu nepolevuje z jeho marketingových aktivit. Nyní nám přináší nové video s názvem Egghunt, které, jak již název napovídá, přináší na naše obrazovky velikonoční tématiku.

Video plné driftování na testovací ploše v Arjeplogu je potěchou pro oko a zvuk pětilitrové twin-turbo V8 dokonalý obrázek nespoutané síly krásně dokresluje. Video nasbíralo na platformě Youtube od pátku už přes půl milionu zhlédnutí. Zábavný je hlavně komentář od chorvatské automobilky Rimac, která Koenigsegg popíchla slovy: „Asi k nám nedošla pozvánka. Mohlo to být dvakrát tak zábavné!“

Švédové zvedli rukavici a odpověděli: „Jistě. Hádáme ale, že jsme promeškali i vaši párty.“ Tím samozřejmě naráží na nedávné dvoutýdenní zimní testování automobilky Rimac za polárním kruhem v Pirelli’s Sottozero Centre. Uvidíme tak, jestli tyhle dvě superautomobilky v budoucnu rozjedou nějaké marketingové karate.

Jen připomínáme, že motor Koenigsegg Jesko produkuje výkon 955 kW (1298 koní), v případě natankování E85 až 1195 kW (1625 koní). Součástí ústrojí je i unikátní devítirychlostní převodovka LST (Light Speed Transmission) z vlastního vývoje. Teoretická maximální rychlost je 531 km/h.

Diskuze (2) Další článek: GM si nechal patentovat autonomní řidičské kouče. Mají se instruktoři autoškol bát o práci?

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,