Koenigsegg se dostává do finančních potíží

Asi každý fanda automobilů zná švédského výrobce těch nej supersportů, společnost Koenigsegg. A právě tato malá automobilka se dostala do finančních potíží, jelikož není schopna dostat závazkům vůči věřitelům. Jednomu z dodavatelů již došla trpělivost a domáhá se své pohledávky ve výši 250 000 eur (přibližně 7 mil. Kč). Tato částka se vzhledem k ceně vozů Koenigsegg může zdát být malá, jenže může být jen kapkou v moři nesplácených závazků severské firmy

Automobilka se navíc stále nevzpamatovala z požáru v roce 2003, kdy kompletně vyhořela. Prvního modelu CCR se navíc mnoho neprodalo a vývoj současného modelu CCX spolykal ohromné sumy.

Tip: Představení modelu CCX naleznete zde.

Koenigsegg tak má v současnosti nejrychlejší sériově vyráběný vůz (Veyron to doposud oficiálně nezkusil), navíc má i lihový supersport s výkonem přes 1000 koní, ale výroba v továrně se třicítkou zaměstnanců je pomalá a přísun potřebných peněz je tak zdlouhavý.

Tip: Představení lihového modelu CCGT naleznete zde.

Musíme každopádně věřit, že Koenigsegg toto ustojí a že se budeme i nadále setkávat s vozy této značky.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků