Koenigsegg se dostává do finančních potíží

Asi každý fanda automobilů zná švédského výrobce těch nej supersportů, společnost Koenigsegg. A právě tato malá automobilka se dostala do finančních potíží, jelikož není schopna dostat závazkům vůči věřitelům. Jednomu z dodavatelů již došla trpělivost a domáhá se své pohledávky ve výši 250 000 eur (přibližně 7 mil. Kč). Tato částka se vzhledem k ceně vozů Koenigsegg může zdát být malá, jenže může být jen kapkou v moři nesplácených závazků severské firmy

Automobilka se navíc stále nevzpamatovala z požáru v roce 2003, kdy kompletně vyhořela. Prvního modelu CCR se navíc mnoho neprodalo a vývoj současného modelu CCX spolykal ohromné sumy.

Tip: Představení modelu CCX naleznete zde.

Koenigsegg tak má v současnosti nejrychlejší sériově vyráběný vůz (Veyron to doposud oficiálně nezkusil), navíc má i lihový supersport s výkonem přes 1000 koní, ale výroba v továrně se třicítkou zaměstnanců je pomalá a přísun potřebných peněz je tak zdlouhavý.

Tip: Představení lihového modelu CCGT naleznete zde.

Musíme každopádně věřit, že Koenigsegg toto ustojí a že se budeme i nadále setkávat s vozy této značky.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků