Koenigsegg připravuje pro Ženevu speciální edice

Švédský výrobce supersportovních vozů Koenigsegg připravuje pro ženevský autosalon dva ediční modely, které budou odvozeny od modelu CCX a lihového speciálu CCXR.

Benzínový model CCX bude disponovat výkonem 888 koní, který je tedy o 81 koní vyšší než u klasické verze. Točivý moment pak dosahuje hodnoty 920 Nm. Tohoto navýšení bylo dosaženo zvětšením objemu přeplňovaného osmiválce ze 4,7 l na rovných pět litrů. Tento model pak zvládne stovku za 2,9 s a dvoustovku za 9,2 s.

Lihový model CCXR pak disponuje výkonem 1018 koní a točivým momentem 1000 Nm. Stovku zvládne za 2,9 s a dvoustovku za 8,9 s. Maximální rychlost by měla trumfnout i maximálku Veyronu, jelikož má přesáhnout 415 km/h.

Ediční modely se od těch klasických liší hlavně doplňky z karbonu na exteriéru a v interiéru vozu a také novými dekoracemi v interiéru. Dále sníženým a upraveným podvozkem a mírně modifikovanou aerodynamikou vozu.

Cena edičních modelů je pak adekvátní exkluzivitě. Model CCX Edition bude nabízen za 1 330 000 eur a model CCXR za 1 500 000 eur.

Klepněte pro větší obrázek 
CCX Edition

 

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků