Koenigsegg Jesko Red Cherry Edition: Když už nic, tak alespoň tapeta na plochu

Unikátní kousek vozu švédské automobilky je nyní na prodej u prestižní německé luxusní společnosti. Stejně si ale musíte rok počkat.

Jesko, nejnovější hypersport automobilky Koenigsegg, doslova uchvátil návštěvníky letošního ženevského autosalonu. Osmiválcový motor vlastní produkce byl pro tento vůz přepracovaný a díky nové chytré převodovce dokáže všech 1600 koní co nejefektivněji přenášet na kola.

Koenigsegg v královské třídě Le Mans? Švédy zaujala nová pravidla od roku 2020

Koenigsegg v královské třídě Le Mans? Švédy zaujala nová pravidla od roku 2020

Vůz se začne vyrábět až v příštím roce a vznikne pouze 125 kusů. Bohužel, jak je v tomto světě pozlacených záchodových prkének a osobních kuchařů zvykem, je Koenigsegg Jesko jakožto hypersportovní auto se statusem limitované série beznadějně vyprodaný.

Pak se ale objevila společnost s velmi výmluvným názvem. Jmenuje se jednoduše Luxuryandexpensive. Německá firma se zaměřuje, jak již název napovídá, na luxusní a drahé vozy. Právě ona nyní jeden Koenigsegg Jesko nabízí. Samozřejmě jde o unikátní kousek.

Koenigsegg Regera prošel nárazovými testy. Švédové do něj mlátili i kladivem

Koenigsegg Regera prošel nárazovými testy. Švédové do něj mlátili i kladivem

Red Cherry Edition přijíždí v krvavě rudé barvě, s karbonovými koly a karbonovými doplňky. V této konfiguraci půjde o jediný kus na světě. Pokud si začínající prodejce chce udělat dobré jméno, nemohl vybrat lépe. Firma vůz prodává za 2.350.000 eur, což je v přepočtu přes 60.000.000 korun.

Nová Škoda Fabia je luxusnější. Už jsme ji řídili, bude to největší malé auto na trhu

Škoda Fabia IV 1.0 TSI DSG

Čtvrtá generace Škody Fabia je za rohem, představí se už v květnu, od léta si ji budete moci objednat v rámci předprodeje a s podzimem dorazí na showroomy a k prvním zákazníkům.

25.  2.  2021 | Jiří Baborský | 68 příspěvků
TEST Volkswagen Golf GTE 1.4 PHEV: Dobrý přítel bohatého pendlera

Volkswagen Golf GTE

Plug-in hybridní GTE je nejvýkonnější eko verzí Volkswagenu Golf. Slibuje úsporný provoz i vysoký výkon, jak ale funguje v podmínkách české zimy?

24.  2.  2021 | Richard Herbich | 26 příspěvků
TEST Kia e-Soul 64 kWh: Sladký život s volty a ampéry i v třeskutých mrazech?

Kia e-Soul 64 kWh

První generace Kie Soul se světu představila už v roce 2008 a pro značku představovala důležitý milník. V té době Kia nabízela vcelku fádně vypadající picanta, ria nebo cee’dy a funky krabička na čtyřech kolech byla konečně vozem, po které bylo možné toužit.

21.  2.  2021 | Richard Herbich | 42 příspěvků