Koenigsegg Jesko Red Cherry Edition: Když už nic, tak alespoň tapeta na plochu

Unikátní kousek vozu švédské automobilky je nyní na prodej u prestižní německé luxusní společnosti. Stejně si ale musíte rok počkat.

Jesko, nejnovější hypersport automobilky Koenigsegg, doslova uchvátil návštěvníky letošního ženevského autosalonu. Osmiválcový motor vlastní produkce byl pro tento vůz přepracovaný a díky nové chytré převodovce dokáže všech 1600 koní co nejefektivněji přenášet na kola.

Koenigsegg v královské třídě Le Mans? Švédy zaujala nová pravidla od roku 2020

Koenigsegg v královské třídě Le Mans? Švédy zaujala nová pravidla od roku 2020

Vůz se začne vyrábět až v příštím roce a vznikne pouze 125 kusů. Bohužel, jak je v tomto světě pozlacených záchodových prkének a osobních kuchařů zvykem, je Koenigsegg Jesko jakožto hypersportovní auto se statusem limitované série beznadějně vyprodaný.

Pak se ale objevila společnost s velmi výmluvným názvem. Jmenuje se jednoduše Luxuryandexpensive. Německá firma se zaměřuje, jak již název napovídá, na luxusní a drahé vozy. Právě ona nyní jeden Koenigsegg Jesko nabízí. Samozřejmě jde o unikátní kousek.

Koenigsegg Regera prošel nárazovými testy. Švédové do něj mlátili i kladivem

Koenigsegg Regera prošel nárazovými testy. Švédové do něj mlátili i kladivem

Red Cherry Edition přijíždí v krvavě rudé barvě, s karbonovými koly a karbonovými doplňky. V této konfiguraci půjde o jediný kus na světě. Pokud si začínající prodejce chce udělat dobré jméno, nemohl vybrat lépe. Firma vůz prodává za 2.350.000 eur, což je v přepočtu přes 60.000.000 korun.

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

21.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 189 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků