Koenigsegg Jesko Red Cherry Edition: Když už nic, tak alespoň tapeta na plochu

Unikátní kousek vozu švédské automobilky je nyní na prodej u prestižní německé luxusní společnosti. Stejně si ale musíte rok počkat.

Jesko, nejnovější hypersport automobilky Koenigsegg, doslova uchvátil návštěvníky letošního ženevského autosalonu. Osmiválcový motor vlastní produkce byl pro tento vůz přepracovaný a díky nové chytré převodovce dokáže všech 1600 koní co nejefektivněji přenášet na kola.

Koenigsegg v královské třídě Le Mans? Švédy zaujala nová pravidla od roku 2020

Koenigsegg v královské třídě Le Mans? Švédy zaujala nová pravidla od roku 2020

Vůz se začne vyrábět až v příštím roce a vznikne pouze 125 kusů. Bohužel, jak je v tomto světě pozlacených záchodových prkének a osobních kuchařů zvykem, je Koenigsegg Jesko jakožto hypersportovní auto se statusem limitované série beznadějně vyprodaný.

Pak se ale objevila společnost s velmi výmluvným názvem. Jmenuje se jednoduše Luxuryandexpensive. Německá firma se zaměřuje, jak již název napovídá, na luxusní a drahé vozy. Právě ona nyní jeden Koenigsegg Jesko nabízí. Samozřejmě jde o unikátní kousek.

Koenigsegg Regera prošel nárazovými testy. Švédové do něj mlátili i kladivem

Koenigsegg Regera prošel nárazovými testy. Švédové do něj mlátili i kladivem

Red Cherry Edition přijíždí v krvavě rudé barvě, s karbonovými koly a karbonovými doplňky. V této konfiguraci půjde o jediný kus na světě. Pokud si začínající prodejce chce udělat dobré jméno, nemohl vybrat lépe. Firma vůz prodává za 2.350.000 eur, což je v přepočtu přes 60.000.000 korun.

TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

včera | Jan Mička | 25 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 10 příspěvků
Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

6.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 30 příspěvků