Koenigsegg Jesko Red Cherry Edition: Když už nic, tak alespoň tapeta na plochu

Unikátní kousek vozu švédské automobilky je nyní na prodej u prestižní německé luxusní společnosti. Stejně si ale musíte rok počkat.

Jesko, nejnovější hypersport automobilky Koenigsegg, doslova uchvátil návštěvníky letošního ženevského autosalonu. Osmiválcový motor vlastní produkce byl pro tento vůz přepracovaný a díky nové chytré převodovce dokáže všech 1600 koní co nejefektivněji přenášet na kola.

Koenigsegg v královské třídě Le Mans? Švédy zaujala nová pravidla od roku 2020

Koenigsegg v královské třídě Le Mans? Švédy zaujala nová pravidla od roku 2020

Vůz se začne vyrábět až v příštím roce a vznikne pouze 125 kusů. Bohužel, jak je v tomto světě pozlacených záchodových prkének a osobních kuchařů zvykem, je Koenigsegg Jesko jakožto hypersportovní auto se statusem limitované série beznadějně vyprodaný.

Pak se ale objevila společnost s velmi výmluvným názvem. Jmenuje se jednoduše Luxuryandexpensive. Německá firma se zaměřuje, jak již název napovídá, na luxusní a drahé vozy. Právě ona nyní jeden Koenigsegg Jesko nabízí. Samozřejmě jde o unikátní kousek.

Koenigsegg Regera prošel nárazovými testy. Švédové do něj mlátili i kladivem

Koenigsegg Regera prošel nárazovými testy. Švédové do něj mlátili i kladivem

Red Cherry Edition přijíždí v krvavě rudé barvě, s karbonovými koly a karbonovými doplňky. V této konfiguraci půjde o jediný kus na světě. Pokud si začínající prodejce chce udělat dobré jméno, nemohl vybrat lépe. Firma vůz prodává za 2.350.000 eur, což je v přepočtu přes 60.000.000 korun.

Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 18 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků