Koenigsegg Jesko Red Cherry Edition: Když už nic, tak alespoň tapeta na plochu

Unikátní kousek vozu švédské automobilky je nyní na prodej u prestižní německé luxusní společnosti. Stejně si ale musíte rok počkat.

Jesko, nejnovější hypersport automobilky Koenigsegg, doslova uchvátil návštěvníky letošního ženevského autosalonu. Osmiválcový motor vlastní produkce byl pro tento vůz přepracovaný a díky nové chytré převodovce dokáže všech 1600 koní co nejefektivněji přenášet na kola.

Koenigsegg v královské třídě Le Mans? Švédy zaujala nová pravidla od roku 2020

Koenigsegg v královské třídě Le Mans? Švédy zaujala nová pravidla od roku 2020

Vůz se začne vyrábět až v příštím roce a vznikne pouze 125 kusů. Bohužel, jak je v tomto světě pozlacených záchodových prkének a osobních kuchařů zvykem, je Koenigsegg Jesko jakožto hypersportovní auto se statusem limitované série beznadějně vyprodaný.

Pak se ale objevila společnost s velmi výmluvným názvem. Jmenuje se jednoduše Luxuryandexpensive. Německá firma se zaměřuje, jak již název napovídá, na luxusní a drahé vozy. Právě ona nyní jeden Koenigsegg Jesko nabízí. Samozřejmě jde o unikátní kousek.

Koenigsegg Regera prošel nárazovými testy. Švédové do něj mlátili i kladivem

Koenigsegg Regera prošel nárazovými testy. Švédové do něj mlátili i kladivem

Red Cherry Edition přijíždí v krvavě rudé barvě, s karbonovými koly a karbonovými doplňky. V této konfiguraci půjde o jediný kus na světě. Pokud si začínající prodejce chce udělat dobré jméno, nemohl vybrat lépe. Firma vůz prodává za 2.350.000 eur, což je v přepočtu přes 60.000.000 korun.

TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

včera | Petr Schnagl | 1 příspěvek
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků
TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 14 příspěvků