Koenigsegg chystá pohřbít Veyron modelem CCX

Švédský malosériový výrobce sportovních vozů Koenigsegg se chystá do Ženevy se skutečným skvostem. Poté, co vytvořil rychlostní rekord 395 km/h se svým modelem CCR, byl pokořen Veyronem, který jako první sériový vůz dosáhl hranice 400 km/h. Koenigsegg však přichystal novou zbraň, kterou chce pokořit i tento výkon. Model CCX bude odvozen od modelu původního CCR, ovšem výkon bude navýšen a také hmotnost půjde dolů. Výkon by měl atakovat hranici 600 kW (816 k) a hmotnost bude stlačena pod 1000 kg, což je o téměř 200 kg méně, než model CCR. Cena novinky by se pak měla pohybovat pod hranicí 650 tis. dolarů, tedy zhruba na polovině ceny Veyronu.

Otázkou ovšem je, zda je Koenigsegg skutečně samostatné auto, protože tento výrobce používá motory, převodovky atd. od jiných výrobců a dodává pouze ladění a další prvky.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Koenigsegg CCX
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků