Koenigsegg CC - superbezpečné superauto

Při pohledu na superrychlé auto snů si člověk podvědomě řekne: „Vždyť je to obyčejná rakev na kolech. Majitel není nic více, než dobrovolný dárce krve a orgánů, pokud některé po nehodě zbydou.“ V případě Koenigseggu CC je tomu však jinak.

Ano, Koenigsegg CC byl právě před nedávnem podroben crash testu, a to formou simulovaného bočního nárazu. Výsledek tohoto testu udivil opravdu všechny. Data získaná z figurín, konkrétně míra poškození hlavy HIC a další, jsou jedny z nejnižších, které byly kdy naměřeny.

Posádka by nejenom po tomto nárazu přežila bez úhony, ale taktéž lehce otevřela dveře a odjela s vozem po vlastní ose domů. Inženýři z Koenigseggu pro jednou opět ukázali, že mají náskok před konkurencí.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Koenigsegg CC je velmi exotický kousek, byť pochází z chladného Švédska

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Základem je osmiválec s výkonem 481 kW/655 koní, mohutným točivým
momentem 750 Nm, zrychlení z 0 - 100 km/h je za neuvěřitelné 3,5 sekundy,
maximální rychlost 390 km/h

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Výsledky crash testu dopadly nad očekávání dobře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků