K.O 8 Coupé: elektrický sporťák

Designér, který pracoval u Pininfariny, se vydal na svou vlastní cestu. A tady je první výsledek jeho práce, Coupé K.O 8.

Ken Okuyama měl kromě jiných vozů na starosti také například Ferrari Enzo nebo Maserati Quattroporte. V roce 2006 se ale rozhodl vydat na svou vlastní cestu a vyslat do světa své modely. Jedním z nich je také Coupé se zvláštním označením K.O 8.

Okuyama zvolil pro pohon modelu elektromotr napájen Li-Ion akumulátory. Na zadní kola tento agregát posílá 134 koní, jeho dojezd pak činí 160 km. Pro pravé nadšence je zde ale verze s benzínovým čtyřválcem 2,0 l od Toyoty, který se může pyšnit výkonem 237 koní.

K.O 8 se bude vyrábět v Japonsku, a to pouze v omezeném počtu 99 kusů. Produkce bude probíhat ve spolupráci se společností Modi. Co je ale na tomto vozu zajímavé, je jeho konstrukce. Velký podíl uhlíkových vláken se kromě vysoké tuhosti podílí také na velmi nízké hmotnosti, jen 748 kg.

Při tak nízké hmotnosti nebude nouze o perfektní jízdní vlastnosti, na kterých si dal Okuyama hodně záležet. Škoda jen nevýkonného elektromotoru, který vozu na prestiži jistě nepřidá, benzínový dvoulitr ale musí být jiná káva…

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
K.O 8 Coupé

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků