K.O 8 Coupé: elektrický sporťák

Designér, který pracoval u Pininfariny, se vydal na svou vlastní cestu. A tady je první výsledek jeho práce, Coupé K.O 8.

Ken Okuyama měl kromě jiných vozů na starosti také například Ferrari Enzo nebo Maserati Quattroporte. V roce 2006 se ale rozhodl vydat na svou vlastní cestu a vyslat do světa své modely. Jedním z nich je také Coupé se zvláštním označením K.O 8.

Okuyama zvolil pro pohon modelu elektromotr napájen Li-Ion akumulátory. Na zadní kola tento agregát posílá 134 koní, jeho dojezd pak činí 160 km. Pro pravé nadšence je zde ale verze s benzínovým čtyřválcem 2,0 l od Toyoty, který se může pyšnit výkonem 237 koní.

K.O 8 se bude vyrábět v Japonsku, a to pouze v omezeném počtu 99 kusů. Produkce bude probíhat ve spolupráci se společností Modi. Co je ale na tomto vozu zajímavé, je jeho konstrukce. Velký podíl uhlíkových vláken se kromě vysoké tuhosti podílí také na velmi nízké hmotnosti, jen 748 kg.

Při tak nízké hmotnosti nebude nouze o perfektní jízdní vlastnosti, na kterých si dal Okuyama hodně záležet. Škoda jen nevýkonného elektromotoru, který vozu na prestiži jistě nepřidá, benzínový dvoulitr ale musí být jiná káva…

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
K.O 8 Coupé

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků