Ideální auto na dovolenou? Knaus Box Star 630 ME uloží ke spánku sedm lidí, odveze ale jen čtyři

Divoké večírky i odpočinek pro starší. Obytný vůz prostě využije snad každý, komu něco říká dobrodružství.

Zdá se, že sezóna je již v plném proudu. Kempy již pomalu začínají houstnout a pobřeží jezer a vodních nádrží se již plní nafukovacími pomůckami. Firma Knaus Boxlife tak v reakci na trend přichází s novým modelem.

Přivítejte Destination Frontier. Nissan, který má ledničku, stan a nestojí moc peněz

Přivítejte Destination Frontier. Nissan, který má ledničku, stan a nestojí moc peněz

Obytný vůz Knaus Box Star 630 ME je unikátní svým uspořádáním prostoru. Na půdorysu z většího Fiatu Ducato totiž dokáže ubytovat sedm lidí a ještě zbude místo na jízdní kola. Postele se navíc dají použít jako gauče, aby posádka neměla na očích neustále ložnou plochu.

Použité materiály, všudypřítomné přihrádky a všemožná chytrá řešení, jako například USB porty schované v lampičce, jsou typické pro obytné vozy. Nechybí kuchyňská linka s dřezem, ohřívač vody, zásuvky na 12V a 230V, lednička a záchod.

Řídili jsme jedinou Škodu Kodiaq pick-up. Mountiaq je drsňák a hodně překvapí

Řídili jsme jedinou Škodu Kodiaq pick-up. Mountiaq je drsňák a hodně překvapí

Pod kapotou je vznětový motor 2.3 litru s dostatečným výkonem 87 kW (118 koní). Zajímavostí je, že i když se ve voze dokáže vyspat sedm lidí, má jenom čtyři sedadla. Takže tři členy vašeho dobrodružství musíte ještě někde v kempu najít. Ale znáte to, co se stane na Orlíku, zůstane na Orlíku.

Auto začíná na částce 51.670 eur, tedy v přepočtu 1.320.000 korun. Pak si samozřejmě můžete vybrat ze spousty příplatků, jak si svůj nový obytňák zkrášlit.

 
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI: Když dva nedělají totéž

Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI

Opel Combo pochází z kvarteta rodných bratrů, kteří se s obměnami prodávají pod značkami PSA i Toyoty. Je tedy nasnadě, že v odpovídajících verzích se nebudou výrazně lišit. Což je do značné míry pravda, avšak rozdíly se najdou a užitková verze se od osobních modelů liší víc, než by se na první pohled zdálo.

18.  7.  2019 | Petr Schnagl | 11 příspěvků
Za volantem nového Audi A4: S4 TDI má neskutečnou sílu, TDI Evo zase spotřebu

Audi A4 2.0 TDI Evo a S4 TDI (první svezení)

Nejúspěšnější model automobilky Audi, A4, slaví v letošním roce 25 let od začátku výroby. Facelift je ideálním dárkem, obzvláště když se nezaměřil pouze na změnu vzhledu.

17.  7.  2019 | Jan Mička | 69 příspěvků
TEST Mazda 3 Skyactiv-D (85 kW): Válka proti mainstreamu

Mazda 3 Skyactiv-D

Vpředu nijak zvlášť výkonný diesel, vzadu torzní příčka, mezigeneračně vyšší hmotnost a základní cena téměř 600 tisíc. Skoro se chce říct, že tohle už nezachrání ani ta hezká tvářička. Až na to, že nová trojka je něčím víc než jen neobyčejně vypadajícím hatchbackem.

16.  7.  2019 | Miro Mihálik | 62 příspěvků