Kleemann SLK 55K S8: silniční raketa z Dánska

Dánský tuner Kleemann se specializuje na vozy automobilky Mercedes-Benz. Tuningový paket od Kleemanna vždy stojí za více než jeden pohled a Mercedes s dánskou úpravou bývá středem pozornosti. Poslední novinkou je paket pro roadster SLK 55 AMG.

Sériový osmiválec AMG s objemem 5.5 l disponuje výkonem 265 kW (360 k). Mechanici z firmy Kleemann přidali vlastní kompresor, přeprogramovali řídící jednotku, modifikovali vačkovou hřídel a přidali vlastní výfukový systém se čtveřicí sportovních katalyzátorů. Celkový výkon vyrostl na 438 kW (596 k) v 5 800 ot. a maximální kroutící moment 770 Nm je dostupný v 2000 ot. Akceleraci z klidu na stovku zvládne SLK od Kleemanna za 3,7 s a hranici 200 km/h pokoří za 12,3 s. S nezměněnou chutí hravě dosáhne rychlosti 300 km/h, kde se začne projevovat omezovač a rychleji už nepojedete.

Monstrózní výkon se přenáší přes nový diferenciál na zadní nápravu a o dobrou trakci se starají devatenáctipalcová kola s pneumatikami 235/35 ZR19 a 275/30 ZR19. Konstrukce paprsků jednotlivých kol má tvar turbíny a pomáhá odvětrávat teplo od brzd. Brzdy na přední nápravě se skládají z dvoudílných, příčně vrtaných ocelových disků s rozměry 396 x 36 mm, které svírají šestipístkové třmeny. Vzadu jsou disky 342 x 28 mm s čtyřpístkovými třmeny. Úpravě neunikl ani podvozek, dostal sportovní nastavení a modifikací prošly i tlumiče.

Zvýšenému výkonu odpovídá i účelný optický tuning. Pod předním nárazníkem si našel místo nový spojler, na zádi se objevil difuzor, který pomáhá usměrňovat tok vzduchu pod vozem. Interiér si můžete vybavit čalouněním z kůže nebo Alcantary, v nabídce je samozřejmě sportovní tříramenný volant a další luxusní doplňky z uhlíkových kompozitů.

Tip: Kleemann se podíval na zoubek i modelům C55 AMG a CL 65 AMG.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků