Kleemann SLK 55K S8: silniční raketa z Dánska

Dánský tuner Kleemann se specializuje na vozy automobilky Mercedes-Benz. Tuningový paket od Kleemanna vždy stojí za více než jeden pohled a Mercedes s dánskou úpravou bývá středem pozornosti. Poslední novinkou je paket pro roadster SLK 55 AMG.

Sériový osmiválec AMG s objemem 5.5 l disponuje výkonem 265 kW (360 k). Mechanici z firmy Kleemann přidali vlastní kompresor, přeprogramovali řídící jednotku, modifikovali vačkovou hřídel a přidali vlastní výfukový systém se čtveřicí sportovních katalyzátorů. Celkový výkon vyrostl na 438 kW (596 k) v 5 800 ot. a maximální kroutící moment 770 Nm je dostupný v 2000 ot. Akceleraci z klidu na stovku zvládne SLK od Kleemanna za 3,7 s a hranici 200 km/h pokoří za 12,3 s. S nezměněnou chutí hravě dosáhne rychlosti 300 km/h, kde se začne projevovat omezovač a rychleji už nepojedete.

Monstrózní výkon se přenáší přes nový diferenciál na zadní nápravu a o dobrou trakci se starají devatenáctipalcová kola s pneumatikami 235/35 ZR19 a 275/30 ZR19. Konstrukce paprsků jednotlivých kol má tvar turbíny a pomáhá odvětrávat teplo od brzd. Brzdy na přední nápravě se skládají z dvoudílných, příčně vrtaných ocelových disků s rozměry 396 x 36 mm, které svírají šestipístkové třmeny. Vzadu jsou disky 342 x 28 mm s čtyřpístkovými třmeny. Úpravě neunikl ani podvozek, dostal sportovní nastavení a modifikací prošly i tlumiče.

Zvýšenému výkonu odpovídá i účelný optický tuning. Pod předním nárazníkem si našel místo nový spojler, na zádi se objevil difuzor, který pomáhá usměrňovat tok vzduchu pod vozem. Interiér si můžete vybavit čalouněním z kůže nebo Alcantary, v nabídce je samozřejmě sportovní tříramenný volant a další luxusní doplňky z uhlíkových kompozitů.

Tip: Kleemann se podíval na zoubek i modelům C55 AMG a CL 65 AMG.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků