Kleemann ML63K: pojízdný nesmysl

Představte si auto. Váží dvě a půl tuny, jeho zrcátka výše než střechy supersportů a čelní plocha se blíží rozměrům menšího autobusu. A do toho všechno přichází dánský tuner Kleemann, aby v roli pejska umíchal s kočičkou nepoživatelný dort jménem ML63K.

Známý úpravce si vzal do parády Mercedes ML63 AMG, který řádně vytunil. Původní agregát dostal tradiční bi-turbo od další ikony Garrettu a ze sériových 510 koní je tu rázem koní 800. Tedy více, než kolik nabízí drtivá většina supersportů. A točivý moment je pak elektronicky omezen na 1000 Nm, tedy na hodnotu, za kterou by se nemusela stydět většina náklaďáků.

Ve výsledku pak toto velké a těžké SUV dokáže zrychlit na stovku za 4 sekundy a dosáhne rychlosti 300 km/h, kdy zasáhne omezovač. Každopádně by tento Méďa uměl uhánět rychlosti i přes 315 km/h.

I přes tyto fascinující hodnoty je otázkou, k čemu to vlastně všechno je a kolik zákazníků si tato úprava vlastně najde.

Klepněte pro větší obrázek
Kleemann ML63K: ještě bychom pověsili pár špekáčků na vnitřní zpětné zrcátko
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků