Kleemann D-SCK Concept: tuner staví vlastní vůz

Již na podzim minulého roku představil dánský tuner Mercedesů studii prvního z návrhu vlastního modelu, který byl postaven na základu modelu Mercedes-Benz SLK 55 AMG. Kleemann postavil na podvozku vlastní karosérii a vůz řádně upravil.

Tip: Představení studie Kleemann GTK naleznete zde.

Nyní přichází další evoluce tohoto modelu, která nese označení D-SCK. Opět se jedná o studii, ale ta má mít opět o něco blíže výrobě, i když o tom se dá spekulovat.

Vše je opět postaveno na modelu SLK, ale motor si našel místo uprostřed a poháněna jsou zadní kola. Jedná se tak o sporťák v pravém slova smyslu. Po stránce designu se původní studie GTK a současná D-SCK až příliš neliší a základní prvky jsou shodné. Rozdíly lze najít spíše v detailech.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Kleemann D-SCK Concept

 

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků