Klasický Mercedes 600 měli rádi diktátoři. Tento zkřížili s Maybachem a může být váš

Mercedes-Benz 600 je ikona. Klasické studio značky jeden kus předělalo a udělalo z něj ještě unikátnější hybrid.

V šedesátých letech minulého století byly vozy značek Rolls-Royce a Bentley těmi pravými symboly hojnosti, po kterých sahali státníci i celebrity. V roce 1963 se ale německý Mercedes-Benz rozhodl, že do tohoto segmentu má také co mluvit a představil ručně stavěnou limuzínu 600.

Jezděte jako prezident Putin. K mání je jeho limuzína S600 Pullman

Jezděte jako prezident Putin. K mání je jeho limuzína S600 Pullman

Díky tehdy moderním technologiím, mezi které se řadil například hydraulický systém pro ovládání sedadel, dveří či oken a neotřelému designu, se skutečně stala britským aristokratům vážným konkurentem. Netrvalo dlouho a model 600 včetně prodloužené verze Pullman začal plnit garáže vysoce postavených lidí včetně diktátorů. Měl ho Jean-Bédel Bokassa i Muammar Kaddáfí. Vedle toho s ním jezdili i Rudí Khmérové, kambodžská nacionalistická organizace ze 70. let. 

Limuzína se vyráběla 18 let. Za nejvzácnější verzi se považuje edice Landaulet, které se vyrobilo pouhých 59 kusů z celkových 2677. Na fotografiích můžete vidět právě tento výjimečný kousek. Podle některých prvků v interiéru je vám ale jasné, že o klasické auto tak úplně nejde.

Mercedesy si už uměly vystřelit z BMW. Teď vás i zabaví vědomostní hrou a řeknou horoskop

Mercedesy si už uměly vystřelit z BMW. Teď vás i zabaví vědomostní hrou a řeknou horoskop

Tento kus totiž prošel v roce 2007 kompletní renovací v centru Mercedes-Benz Classic, kde mu navíc vštípili nádech moderní doby za pomocí komponentů z limuzíny Maybach 62. Tento zmíněný vůz byl duchovním nástupcem šestistovky, který se vyráběl od roku 2002 do roku 2013. Byl také velmi drahý a velmi luxusní.

Unikátní hybrid mezi těmito dvěma vozy dostal název 600 Pullman Maybach a obsahuje třeba vyhřívaná a ventilovaná sedadla, chladničku s minibarem, DVD přehrávač, prémiový audiosystém nebo parkovací kamery. Přístrojová deska a klasický volant ale zůstaly.

VW se přiblížil Rolls-Roycu. Také nabízí luxusní krytky na kola, stojí přes 4000 Kč

VW se přiblížil Rolls-Roycu. Také nabízí luxusní krytky na kola, stojí přes 4000 Kč

Stejně tak je původní i motor s převodovkou. Zůstal tak osmiválec 6,3 litru s výkonem 250 koní, který zrychlením na stovku pod deset vteřin zahanbil i některé tehdejší sportovní vozy. Vůz má na prodej nizozemský prodejce Auto Leitner a cení a v přepočtu jej prodává za více než 59.000.000 korun.

Rolls-Royce

Britskou společnost Rolls-Royce založili v roce 1906 Charles Rolls a Henry Royce. Vedle vojenské techniky, leteckých a lodních motorů je známá hlavně jako výrobce luxusních automobilů.

Od roku 1998 patří Rolls-Royce do skupiny BMW.

Rolls-Royce Phantom • Rolls-Royce Cullinan • Rolls-Royce Ghost • Rolls-Royce Wraith • Rolls-Royce Dawn

TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

29.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků
TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

26.  11.  2020 | Jan Mička | 81 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků