Klasický Mercedes 600 měli rádi diktátoři. Tento zkřížili s Maybachem a může být váš

Mercedes-Benz 600 je ikona. Klasické studio značky jeden kus předělalo a udělalo z něj ještě unikátnější hybrid.

V šedesátých letech minulého století byly vozy značek Rolls-Royce a Bentley těmi pravými symboly hojnosti, po kterých sahali státníci i celebrity. V roce 1963 se ale německý Mercedes-Benz rozhodl, že do tohoto segmentu má také co mluvit a představil ručně stavěnou limuzínu 600.

Jezděte jako prezident Putin. K mání je jeho limuzína S600 Pullman

Jezděte jako prezident Putin. K mání je jeho limuzína S600 Pullman

Díky tehdy moderním technologiím, mezi které se řadil například hydraulický systém pro ovládání sedadel, dveří či oken a neotřelému designu, se skutečně stala britským aristokratům vážným konkurentem. Netrvalo dlouho a model 600 včetně prodloužené verze Pullman začal plnit garáže vysoce postavených lidí včetně diktátorů. Měl ho Jean-Bédel Bokassa i Muammar Kaddáfí. Vedle toho s ním jezdili i Rudí Khmérové, kambodžská nacionalistická organizace ze 70. let. 

Limuzína se vyráběla 18 let. Za nejvzácnější verzi se považuje edice Landaulet, které se vyrobilo pouhých 59 kusů z celkových 2677. Na fotografiích můžete vidět právě tento výjimečný kousek. Podle některých prvků v interiéru je vám ale jasné, že o klasické auto tak úplně nejde.

Mercedesy si už uměly vystřelit z BMW. Teď vás i zabaví vědomostní hrou a řeknou horoskop

Mercedesy si už uměly vystřelit z BMW. Teď vás i zabaví vědomostní hrou a řeknou horoskop

Tento kus totiž prošel v roce 2007 kompletní renovací v centru Mercedes-Benz Classic, kde mu navíc vštípili nádech moderní doby za pomocí komponentů z limuzíny Maybach 62. Tento zmíněný vůz byl duchovním nástupcem šestistovky, který se vyráběl od roku 2002 do roku 2013. Byl také velmi drahý a velmi luxusní.

Unikátní hybrid mezi těmito dvěma vozy dostal název 600 Pullman Maybach a obsahuje třeba vyhřívaná a ventilovaná sedadla, chladničku s minibarem, DVD přehrávač, prémiový audiosystém nebo parkovací kamery. Přístrojová deska a klasický volant ale zůstaly.

VW se přiblížil Rolls-Roycu. Také nabízí luxusní krytky na kola, stojí přes 4000 Kč

VW se přiblížil Rolls-Roycu. Také nabízí luxusní krytky na kola, stojí přes 4000 Kč

Stejně tak je původní i motor s převodovkou. Zůstal tak osmiválec 6,3 litru s výkonem 250 koní, který zrychlením na stovku pod deset vteřin zahanbil i některé tehdejší sportovní vozy. Vůz má na prodej nizozemský prodejce Auto Leitner a cení a v přepočtu jej prodává za více než 59.000.000 korun.

Bentley

Bentley Motors Limited je britský výrobce luxusních automobilů. Společnost v roce 1919 založil Walter Owen Bentley. V roce 1931 koupil automobilku Rolls-Royce. Od roku 1998 patří Bentley do koncernu Volkswagen.

Bentley Continental GTBentley MulsanneBentley Flying SpurBentley Bentayga • Bentley Mulliner

TEST Volkswagen Golf GTD 2.0 TDI (147 kW) DSG: Palba z černé pistole

Volkswagen Golf GTD

Po testech Volkswagenů Golf GTE a GTI tady máme tu zřejmě nejméně sportovní variantu GTD. Ačkoliv to není sporťák, svůj smysl v nabídce rozhodně má.

včera | Richard Herbich | 7 příspěvků
Řídili jsme nové Porsche Taycan Cross Turismo: Letí na silnici, dovádí v terénu!

Porsche Taycan Cross Turismo

Dostali jsme příležitost vyzkoušet nový přírůstek do elektrické rodiny Porsche Taycan. Je praktičtější a neztratí se ani mimo zpevněné cesty.

12.  5.  2021 | Stanislav Kolman | 5 příspěvků
TEST Subaru Forester 2.0ie-S ES Sport: Pozor, vezu rybičky!

Subaru Forester ES Sport

Subaru Forester se nyní prodává i ve verzi Sport. Nečekejte ale žádné turbohrátky, tohle je hraní si s barvičkami.

9.  5.  2021 | Vladimír Kadera | 2 příspěvky