Klasický Land Rover Defender s mamutím motorem LT4 uveze více lidí, než se zdá. Uvnitř se někdo vyřádil

Obliba klasických Defenderů roste a spolu s ní také zájem o individuálně upravené stavby. Tahle má pod kapotou V8 a na palubě dokonale moderní technologie.

ECD Automotive Design je mistrem v transformaci starších Land Roverů na zcela moderní stroje připravené na náročný terén i komfortní cestování po silnici. Často úpravám dominuje mamutí pohonné jednotka a jinak tomu není i v případě projektu Mayhem.

Založený je na Defenderu 110 s prodlouženým rozvorem. Ihned po dodání jej mechanici odstrojili na holý rám a začali kompletně znovu. Po pečlivém ošetření všech prvků se pod kapotu nastěhoval přeplňovaný vidlicový osmiválec GM LT4, který vozu dodává pořádnou porci výkonu a agresivní charakter.

Vlastně se něco podobného dá čekat už při prvním pohledu na karoserii lakovanou černým odstínem Santorini. Matná dvacetipalcová kola Khan Mondial Retro obouvají terénní sadu 33palcových pneumatik BF Goodrich All Terrain. Ta samozřejmě pomohla vylepšit světlou výšku, ale největší zásluhu na větší průchodnosti terénem má interně vyvanuté vzduchové odpružení ECD Air Ride. V náročném terénu vám pomůže pohon všech kol podpořený samosvorným diferenciálem. Když půjde opravdu do tuhého, můžete si pomoct navijákem. Je tu i pěkná porce různých doplňků jako kryty zadních oken, venkovní rám s LED světly Hella, nášlapy a ochranný rám s masivním plechem na přídi. 

Ačkoliv exteriér vypadá odvážně, v interiéru se tým vyřádil snad ještě více. Zajímavostí je osmimístná konfigurace 2+2+4. Pro první a druhou řadu vybral ECD vyhřívaná skořepinová sedadla Corbeau Reclining, čalouněná kůží Hans Reinke v ocelové barvě s diamantovým prošíváním. Stejný materiál je použit také na výplních dveří a zadních lavicích. Palubní desku pro změnu pokrývá černá kůže Hans Reinke 1912B Catania. Dojem luxusu dokonale podtrhuje podlaha, zadní panely a páté dveře ozdobené černě lakovaným týkovým dřevem.  

Duch moderny do kabiny přivál volant MOMO Nero a multimediální zařízení Kenwood eXcelon napojené na audiosoustavu Infinity Kappa. Jelikož se předpokládá využívání chytrých telefonů, jsou uvnitř tři bezdrátové nabíječky, tři USB porty a Wi-Fi hotspot. Dokonalý přehled o jízdních údajích má řidič díky sestavě budíků All American.

Land Rover

První vůz Land Rover vznikl ve Velké Británii v roce 1947 jako inspirace americkým Jeepem.

V roce 1978 se značka specializující se na terénní automobily oddělila od Rover Company. Vlastnilo ji BMW a Ford, od roku 2008 patří k indickému Tata Motors.

Range Rover • Range Rover Velar • Range Rover Evoque • Land Rover Discovery • Land Rover Defender

Diskuze (2) Další článek: Mazda ukázala skoro celý interiér CX-90 ještě před premiérou. Tajemstvím už není ani nový lak

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,