Kinetik 07 je nová elektrická hračka na základech Caterhamu. Postavili ji Bulhaři

Brutální okruhová mašina se dvěma sedadly, která může na silnice. Takové hračky se nikdy neomrzí.

Kinetik 07 je bulharský stroj, který stojí na základech britského Caterhamu. Pod kapotou ovšem nemá spalovací motor, ale elektrické ústrojí. Produkt se představil včera v bulharské Sofii, kde měl zaujmout potenciální investory.

Nový Caterham vám dodají nejdříve za rok a půl. Mohou za to i emise

Nový Caterham vám dodají nejdříve za rok a půl. Mohou za to i emise

Měl pro ně spoustu pádných argumentů. Tím prvním je určitě lehká platforma od Caterhamu, do které inženýři z Kinetiku usadili elektrické ústrojí. Základní model nabídne ohromující výkon 480 kW (650 koní) a 800 N.m točivého momentu. To je na takovou malou lehkou formuli celkem šílená hodnota.

Akcelerace z nuly na sto se má odehrát za 2,7 sekundy. „Je to jako řídit sportovní auto v úplně jiném světě, kde fungují zcela jiné fyzické zákony“, okomentoval 07 zakladatel společnosti Teodosiy Teodosiev. Podle společnosti pochází 90 % použitých komponentů z vlastní produkce a většina karosářských dílů byla vyrobena v 3D tiskárně.

Morgan příští rok uvede nový sporťák. Má být nejrychlejší v historii

Morgan příští rok uvede nový sporťák. Má být nejrychlejší v historii

Interiér je spartánsky, ale nabídne velký digitální přístrojový štít, který si může zákazník sám nakonfigurovat. Předprodukční prototyp na fotografiích se podle bulharského Top Gearu dočká omezené série sedmi kusů. Alespoň prozatím. Pak se uvidí, jaký bude o auto zájem. Zákazníky by ale mohla nalákat rozsáhlá možnost individualizace.

Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

včera | Miro Mihálik | 15 příspěvků
Minitest Honda Civic Type-R GT 2020: Limp Bizkit, komiksy a tanec na hraně

Honda Civic Type-R GT 2020

Honda vylepšila svůj nejostřejší model a vypustila ho mezi lidi ve třech verzích. Vyzkoušeli jsme tu prostřední, která má přinést vyvážený mix mezi sportovním a kultivovaným vozem.

30.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 69 příspěvků
Škoda Slavia mohla být jiná, ale nastala krize. Řídili jsme ji poprvé a asi naposled

Škoda Slavia 1.5 TSI DSG

Naposledy vyráběla Škodovka kabriolet v 60. letech. Že by se tento fakt měl změnit, dávají jasně najevo studenti Středního odborného učiliště Škoda Auto, kteří postavili už sedmý koncept. Počtvrté jde o otevřený vůz, nazvaný Škoda Slavia.

28.  7.  2020 | Michal Dokoupil | 17 příspěvků