Kicherer SL K60 Evo: decentních 600 koní

Silnice brázdí i vozy, které vznikají v dílnách nepříliš známých tunerů. Kicherer patří mezi ty, kteří umí, ale moc o sobě nemluví.

Jak název upraveného vozu napovídá, je toto dílo odvozeno od Mercedesu třídy SL. Právě vrcholnou verzi SL 600 si vzal tento úpravce do parády. Šestilitrový dvanáctiválec doplnil o nové bi-turbo, přeprogramoval řídící jednotku, upravil sání, výfukový systém a na světě je SL, které disponuje solidním výkonem 445 kW (605 k).

To stačí k tomu, aby SL K60 zrychlilo na stovku za 4,3 s a na dvoustovku za 14,2 s. S ohledem na výkon to ale nejsou nějak oslnivá čísla. Navíc z bezpečnostních důvodů má tento vůz omezovač na 300 km/h.

Samotný styling vozu je plně funkční. 20" kola z ultralehké slitiny obouvají pneumatiky o rozměru 255/30 a 305/25 od firmy Continental. Za nimi se schovávají nové vrtané a ventilované kotouče s upravenými třmeny.

Také podvozek musel být modifikován, protože nová porce výkonu si žádá své. Elektronický systém podvozku má nový software, který odpovídá novému výkonu a předpokládanému využití. Samotný vůz je pak díky novým pružinám a tlumičům poslán o 25 mm blíže k zemi.

Další stylingové prvky jako jsou nasávací otvory, zadní difusor, nové dekorace z interiéru jsou navíc vyrobeny z lehkého karbonu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Kicherer SL K60 Evo Black:

 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků