Kicherer ML 420 CDI: rychlý a rychlejší

Velká SUV jsou stále těžší, stále výkonnější a stále ve větším zájmu tunerů. Ti z nich staví často neskutečná monstra.

Německý tuner Kicherer se pustil do úpravy Mercedesu ML 420 CDI, který nazval Kicherer 42 ICE. Vůz vylepšil jak po stránce stylingu, tak po stránce techniky.

Výkon osmiválcového dieselového motoru se otřásl v základech. Původních 306 koní a 700 Nm nestačilo, takže se upravila řídící jednotka, nasadil nový výfuk, přidalo lepší sání a výsledkem je 360 koní a 900 Nm. Výhodou úpravy je pak zachování všech emisních hodnot na těch původních. Neptejte se ovšem, jak toho bylo dosaženo.

Toto navýšení výkonu a točivého momentu se pak podepsalo na lepší dynamice. Stovku zvládá toto SUV za 6,1 s (série 6,5 s) a má dosáhnout neskutečné rychlosti 280 km/h (série 235 km/h). Právě udávána maximální rychlost se jeví vůči výkonu a velikosti vozu jako velmi optimistická, ale bez ověření můžeme maximálně pochybovat.

Každopádně vyššímu výkonu odpovídají i další technické úpravy. Modifikovaný je nyní podvozek, který je odladěn vyloženě na silnice. Posíleny byly i brzy, aby umožnili lepší využití výkonu motoru.

Tomu všemu pak sekunduje optický paket s 20" koly z lehké slitiny. Úprav se dočkal také interiér, kde se objevily nov dekorace.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Kicherer ML 420 CDI

 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků