Kicherer ML 420 CDI: rychlý a rychlejší

Velká SUV jsou stále těžší, stále výkonnější a stále ve větším zájmu tunerů. Ti z nich staví často neskutečná monstra.

Německý tuner Kicherer se pustil do úpravy Mercedesu ML 420 CDI, který nazval Kicherer 42 ICE. Vůz vylepšil jak po stránce stylingu, tak po stránce techniky.

Výkon osmiválcového dieselového motoru se otřásl v základech. Původních 306 koní a 700 Nm nestačilo, takže se upravila řídící jednotka, nasadil nový výfuk, přidalo lepší sání a výsledkem je 360 koní a 900 Nm. Výhodou úpravy je pak zachování všech emisních hodnot na těch původních. Neptejte se ovšem, jak toho bylo dosaženo.

Toto navýšení výkonu a točivého momentu se pak podepsalo na lepší dynamice. Stovku zvládá toto SUV za 6,1 s (série 6,5 s) a má dosáhnout neskutečné rychlosti 280 km/h (série 235 km/h). Právě udávána maximální rychlost se jeví vůči výkonu a velikosti vozu jako velmi optimistická, ale bez ověření můžeme maximálně pochybovat.

Každopádně vyššímu výkonu odpovídají i další technické úpravy. Modifikovaný je nyní podvozek, který je odladěn vyloženě na silnice. Posíleny byly i brzy, aby umožnili lepší využití výkonu motoru.

Tomu všemu pak sekunduje optický paket s 20" koly z lehké slitiny. Úprav se dočkal také interiér, kde se objevily nov dekorace.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Kicherer ML 420 CDI

 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků