Kicherer ML 420 CDI: rychlý a rychlejší

Velká SUV jsou stále těžší, stále výkonnější a stále ve větším zájmu tunerů. Ti z nich staví často neskutečná monstra.

Německý tuner Kicherer se pustil do úpravy Mercedesu ML 420 CDI, který nazval Kicherer 42 ICE. Vůz vylepšil jak po stránce stylingu, tak po stránce techniky.

Výkon osmiválcového dieselového motoru se otřásl v základech. Původních 306 koní a 700 Nm nestačilo, takže se upravila řídící jednotka, nasadil nový výfuk, přidalo lepší sání a výsledkem je 360 koní a 900 Nm. Výhodou úpravy je pak zachování všech emisních hodnot na těch původních. Neptejte se ovšem, jak toho bylo dosaženo.

Toto navýšení výkonu a točivého momentu se pak podepsalo na lepší dynamice. Stovku zvládá toto SUV za 6,1 s (série 6,5 s) a má dosáhnout neskutečné rychlosti 280 km/h (série 235 km/h). Právě udávána maximální rychlost se jeví vůči výkonu a velikosti vozu jako velmi optimistická, ale bez ověření můžeme maximálně pochybovat.

Každopádně vyššímu výkonu odpovídají i další technické úpravy. Modifikovaný je nyní podvozek, který je odladěn vyloženě na silnice. Posíleny byly i brzy, aby umožnili lepší využití výkonu motoru.

Tomu všemu pak sekunduje optický paket s 20" koly z lehké slitiny. Úprav se dočkal také interiér, kde se objevily nov dekorace.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Kicherer ML 420 CDI

 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků