Kicherer C-Klasse: další vyladěné Céčko

Mercedes třídy C se na trhu ani pořádně neohřál a už tu máme několik vyladěných verzí. Tentokrát se činil tuner Kicherer.
Kicherer C-Klasse: další vyladěné Céčko

Klíčový model automobilky Mercedes se těší přízni tunerů. Céčko již bylo vyladěno jak Lorinserem, tak velmi respektovaným Brabusem. Nyní se mu na zoubek podíval úpravce Kicherer.

Ten se podíval na dva vrcholné šestiválcové agregáty, benzínový C350 a nafťák C320 CDI. Atmosférický benzínový motor C350 se sériovým výkonem 200 kW (272 k) se u Kichereru podařilo vyladit na výsledných 225 kW (306 k). A to je bez přeplňování velmi dobrá hodnota. Úpravce totiž vyměnil řídící jednotku, pohrál se s výfukem a vyměnil sériové sání. To stačilo k navýšení výkonu o celých 34 koní.

Pro vyznavače nafty připravil Kicherer tuningový paket pro naftový třílitr. Ten poskytuje výkon 165 kW (224 k) a točivý moment rovných 500 Nm. Pouhý zásah do řídící jednotky pomohl k nárostu výkonu o 46 koní, ve finále totiž výkon vrcholí na hodnotě 199 kW (270 k). Točivý moment vzrostl o 100 Nm.

Kicherer ale není z tunerů, kterým záleží jen na výkonu. Proto si dává záležet i na podvozku. Pro vyladěné modely je připraven program, který nahradí sériové tlumiče a pružiny tvrdšími. K tomu je třeba si připočíst snížení světlé výšky a implementaci velkých, devatenáctipalcových kol. To znamená jediné – od tohoto auta velký komfort očekávat nelze.

V interiéru nechává Kicherer dostatečný prostor pro volbu materiálů – můžete si zvolit mezi jemnou kůží, alcantarou, leštěným hliníkem a chromovými doplňky. Nechybějí ani loga tunera na jednotlivých prvcích.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Kicherer C-Klasse

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 14 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 20 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků