Kicherer C-Klasse: další vyladěné Céčko

Mercedes třídy C se na trhu ani pořádně neohřál a už tu máme několik vyladěných verzí. Tentokrát se činil tuner Kicherer.
Kicherer C-Klasse: další vyladěné Céčko

Klíčový model automobilky Mercedes se těší přízni tunerů. Céčko již bylo vyladěno jak Lorinserem, tak velmi respektovaným Brabusem. Nyní se mu na zoubek podíval úpravce Kicherer.

Ten se podíval na dva vrcholné šestiválcové agregáty, benzínový C350 a nafťák C320 CDI. Atmosférický benzínový motor C350 se sériovým výkonem 200 kW (272 k) se u Kichereru podařilo vyladit na výsledných 225 kW (306 k). A to je bez přeplňování velmi dobrá hodnota. Úpravce totiž vyměnil řídící jednotku, pohrál se s výfukem a vyměnil sériové sání. To stačilo k navýšení výkonu o celých 34 koní.

Pro vyznavače nafty připravil Kicherer tuningový paket pro naftový třílitr. Ten poskytuje výkon 165 kW (224 k) a točivý moment rovných 500 Nm. Pouhý zásah do řídící jednotky pomohl k nárostu výkonu o 46 koní, ve finále totiž výkon vrcholí na hodnotě 199 kW (270 k). Točivý moment vzrostl o 100 Nm.

Kicherer ale není z tunerů, kterým záleží jen na výkonu. Proto si dává záležet i na podvozku. Pro vyladěné modely je připraven program, který nahradí sériové tlumiče a pružiny tvrdšími. K tomu je třeba si připočíst snížení světlé výšky a implementaci velkých, devatenáctipalcových kol. To znamená jediné – od tohoto auta velký komfort očekávat nelze.

V interiéru nechává Kicherer dostatečný prostor pro volbu materiálů – můžete si zvolit mezi jemnou kůží, alcantarou, leštěným hliníkem a chromovými doplňky. Nechybějí ani loga tunera na jednotlivých prvcích.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Kicherer C-Klasse

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků