Kicherer C-Klasse: další vyladěné Céčko

Mercedes třídy C se na trhu ani pořádně neohřál a už tu máme několik vyladěných verzí. Tentokrát se činil tuner Kicherer.
Kicherer C-Klasse: další vyladěné Céčko

Klíčový model automobilky Mercedes se těší přízni tunerů. Céčko již bylo vyladěno jak Lorinserem, tak velmi respektovaným Brabusem. Nyní se mu na zoubek podíval úpravce Kicherer.

Ten se podíval na dva vrcholné šestiválcové agregáty, benzínový C350 a nafťák C320 CDI. Atmosférický benzínový motor C350 se sériovým výkonem 200 kW (272 k) se u Kichereru podařilo vyladit na výsledných 225 kW (306 k). A to je bez přeplňování velmi dobrá hodnota. Úpravce totiž vyměnil řídící jednotku, pohrál se s výfukem a vyměnil sériové sání. To stačilo k navýšení výkonu o celých 34 koní.

Pro vyznavače nafty připravil Kicherer tuningový paket pro naftový třílitr. Ten poskytuje výkon 165 kW (224 k) a točivý moment rovných 500 Nm. Pouhý zásah do řídící jednotky pomohl k nárostu výkonu o 46 koní, ve finále totiž výkon vrcholí na hodnotě 199 kW (270 k). Točivý moment vzrostl o 100 Nm.

Kicherer ale není z tunerů, kterým záleží jen na výkonu. Proto si dává záležet i na podvozku. Pro vyladěné modely je připraven program, který nahradí sériové tlumiče a pružiny tvrdšími. K tomu je třeba si připočíst snížení světlé výšky a implementaci velkých, devatenáctipalcových kol. To znamená jediné – od tohoto auta velký komfort očekávat nelze.

V interiéru nechává Kicherer dostatečný prostor pro volbu materiálů – můžete si zvolit mezi jemnou kůží, alcantarou, leštěným hliníkem a chromovými doplňky. Nechybějí ani loga tunera na jednotlivých prvcích.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Kicherer C-Klasse

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků