Kia vyrobila deset milionů vozidel

Z linky výrobního závodu Hwasung Plant sjelo desetimilionté vozidlo značky, Kia Magentis. Kia Motors Corp. vyrábí automobily už 58 let.
Hranice deseti milionů bylo dosaženo 28 let od zahájení exportu do celého světa a méně než pět let po dosažení hranice pěti milionů automobilů.

Kia se chce do roku 2010 stát jedním z deseti největších výrobců automobilů na světě. Letos hodlá vyrobit doma v Koreji 938 000 vozidel, v zahraničních výrobních kapacitách pak dalších 130 000. V současné době exportuje Kia více než 600 00 automobilů do více než 160 zemí světa.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků