Kia v Evropě ukončí prodej Soulu! Zůstane jen elektrická verze

Výroba stylového crossoveru se spalovacím motorem končí zatím bez přímého nástupce.

Produkce druhé generace crossoveru Kia Soul se spalovacími motory pro  byla evropský trh ukončena. Pokud máte zájem si ještě nějaká kus uzmout, šanci už je pouze ze skladových zásob. Informuje o tom insideevs.com.

Osm SUV prošlo jedním z nejdrsnějších crash testů. Dařilo se Kie a VW

Osm SUV prošlo jedním z nejdrsnějších crash testů. Dařilo se Kie a VW

V nabídce však nadále zůstane čistě elektrická varianta. V českých podmínkách, kde není elektromobilita výrazně podporována, to možná mnoho smyslu nedává. V celoevropském měřítku je ale tržní podíl elektrické varianty 45 %.

Celkově se loni na starém kontinentu prodalo 12.100 soulů. Většina jich byla poprvé registrována v Německu - na tři tisíce. Ovšem předpokládá se, že jen pro zmírnění poplatků a poté ve většině putovaly do "elektricky přívětivého" Norska.

Elektrická Kia Niro EV detailně. Má 204 koní a dojezd až 380 km

Elektrická Kia Niro EV detailně. Má 204 koní a dojezd až 380 km

Soul se doprodává s trojicí šestnáctistovek. Zážehová atmosférická může být spárována s měničovým automatem, verze Sport nabídne přeplňovanou variantu s manuální převodovkou. Dieselová šestnáctistovka je za příplatek k dispozici s dvouspojkovou převodovkou. Za ukončení výroby může pravděpodobně i povinné a nákladné přezbrojování na emisní normy Euro 6c temp, na které se Kia v jiných modelech připravila s předstihem.

Soul EV, který ponese prapor dále, pohání elektromotor o výkonu 81 kilowattů. Kapacita baterií 30 kWh umožňuje maximální dojezd 250 kilometrů. Přes rychlodobíjení trvá plné nabití 5 hodin.

TEST Ford Mustang Bullitt: Všechno nejlepší, Franku!

Ford Mustang Bullitt

Bylo by fajn se v testu Fordu Mustang vyhnout otřepaným frázím o amerických svalech a podobně. Obávám se ale, že dnes to nevyjde. Obzvláště, když tady máme ikonický Bullitt!

15.  11.  2018 | Jan Mička | 61 příspěvků
TEST Peugeot 508 GT PureTech 225 : Nejlepší obranou střední třídy je útok!

Peugeot 508 GT PureTech 225

Peugeot se ve střední třídě rozhodl k opravdu radikálnímu kroku. Je to lék na umírající segment, nebo už zašli příliš daleko?

10.  11.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Mercedes-Benz S 560 kabrio: Bez střechy až do posledních paprsků

Mercedes-Benz S 560 kabrio

S faceliftem Mercedesu třídy S přišly na řadu i verze kupé a kabriolet. Testování sice připadlo na říjen, nemáte ale jediný důvod k obavám.

6.  11.  2018 | Milan Lažanský | 15 příspěvků