Kia v Evropě ukončí prodej Soulu! Zůstane jen elektrická verze

Výroba stylového crossoveru se spalovacím motorem končí zatím bez přímého nástupce.

Produkce druhé generace crossoveru Kia Soul se spalovacími motory pro  byla evropský trh ukončena. Pokud máte zájem si ještě nějaká kus uzmout, šanci už je pouze ze skladových zásob. Informuje o tom insideevs.com.

Osm SUV prošlo jedním z nejdrsnějších crash testů. Dařilo se Kie a VW

Osm SUV prošlo jedním z nejdrsnějších crash testů. Dařilo se Kie a VW

V nabídce však nadále zůstane čistě elektrická varianta. V českých podmínkách, kde není elektromobilita výrazně podporována, to možná mnoho smyslu nedává. V celoevropském měřítku je ale tržní podíl elektrické varianty 45 %.

Celkově se loni na starém kontinentu prodalo 12.100 soulů. Většina jich byla poprvé registrována v Německu - na tři tisíce. Ovšem předpokládá se, že jen pro zmírnění poplatků a poté ve většině putovaly do "elektricky přívětivého" Norska.

Elektrická Kia Niro EV detailně. Má 204 koní a dojezd až 380 km

Elektrická Kia Niro EV detailně. Má 204 koní a dojezd až 380 km

Soul se doprodává s trojicí šestnáctistovek. Zážehová atmosférická může být spárována s měničovým automatem, verze Sport nabídne přeplňovanou variantu s manuální převodovkou. Dieselová šestnáctistovka je za příplatek k dispozici s dvouspojkovou převodovkou. Za ukončení výroby může pravděpodobně i povinné a nákladné přezbrojování na emisní normy Euro 6c temp, na které se Kia v jiných modelech připravila s předstihem.

Soul EV, který ponese prapor dále, pohání elektromotor o výkonu 81 kilowattů. Kapacita baterií 30 kWh umožňuje maximální dojezd 250 kilometrů. Přes rychlodobíjení trvá plné nabití 5 hodin.

Minitest Toyota Hilux 2.4 D4-D: I ta už se umí vyšňořit!

Toyota Hilux 2.4 D4-D (minitest)

Hilux osmé generace už má nový čumák. V rámci výroční edice se snaží zaujmout i tu klientelu kolem tunových pick-upů, která touží po co nejosobnějším vzezření a chování svého pracanta.

20.  1.  2019 | AutoRevue.cz | 9 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz Vito Tourer Family 114 CDI: Na míru k vašim službám

Mercedes-Benz Vito Tourer Family (minitest)

Mít větší než běžnou rodinu znamená kromě jiného i obtížnější výběr auta. Především pak dnes, když jsou minivany na ústupu. Stojí za to dát přednost osobní dodávce od Mercedesu před čímkoli jiným?

17.  1.  2019 | Miro Mihálik | 3 příspěvky
TEST Cupra Ateca 2.0 TSI DSG 4Drive: To nejlepší z Česka?

Cupra Ateca 2.0 TSI DSG 4Drive

Sportovní Seaty mají nesmírně dlouhou tradici. Teprve loni se je ale Španělé rozhodli seskupit je pod jednu značku a dát jim novou identitu. A protože SUV v dnešní době táhnou, stal se průkopníkem model Ateca.

15.  1.  2019 | Jan Mička | 28 příspěvků