Kia v Evropě ukončí prodej Soulu! Zůstane jen elektrická verze

Výroba stylového crossoveru se spalovacím motorem končí zatím bez přímého nástupce.

Produkce druhé generace crossoveru Kia Soul se spalovacími motory pro  byla evropský trh ukončena. Pokud máte zájem si ještě nějaká kus uzmout, šanci už je pouze ze skladových zásob. Informuje o tom insideevs.com.

Osm SUV prošlo jedním z nejdrsnějších crash testů. Dařilo se Kie a VW

Osm SUV prošlo jedním z nejdrsnějších crash testů. Dařilo se Kie a VW

V nabídce však nadále zůstane čistě elektrická varianta. V českých podmínkách, kde není elektromobilita výrazně podporována, to možná mnoho smyslu nedává. V celoevropském měřítku je ale tržní podíl elektrické varianty 45 %.

Celkově se loni na starém kontinentu prodalo 12.100 soulů. Většina jich byla poprvé registrována v Německu - na tři tisíce. Ovšem předpokládá se, že jen pro zmírnění poplatků a poté ve většině putovaly do "elektricky přívětivého" Norska.

Elektrická Kia Niro EV detailně. Má 204 koní a dojezd až 380 km

Elektrická Kia Niro EV detailně. Má 204 koní a dojezd až 380 km

Soul se doprodává s trojicí šestnáctistovek. Zážehová atmosférická může být spárována s měničovým automatem, verze Sport nabídne přeplňovanou variantu s manuální převodovkou. Dieselová šestnáctistovka je za příplatek k dispozici s dvouspojkovou převodovkou. Za ukončení výroby může pravděpodobně i povinné a nákladné přezbrojování na emisní normy Euro 6c temp, na které se Kia v jiných modelech připravila s předstihem.

Soul EV, který ponese prapor dále, pohání elektromotor o výkonu 81 kilowattů. Kapacita baterií 30 kWh umožňuje maximální dojezd 250 kilometrů. Přes rychlodobíjení trvá plné nabití 5 hodin.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 17 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků