Kia v Evropě ukončí prodej Soulu! Zůstane jen elektrická verze

Výroba stylového crossoveru se spalovacím motorem končí zatím bez přímého nástupce.

Produkce druhé generace crossoveru Kia Soul se spalovacími motory pro  byla evropský trh ukončena. Pokud máte zájem si ještě nějaká kus uzmout, šanci už je pouze ze skladových zásob. Informuje o tom insideevs.com.

Osm SUV prošlo jedním z nejdrsnějších crash testů. Dařilo se Kie a VW

Osm SUV prošlo jedním z nejdrsnějších crash testů. Dařilo se Kie a VW

V nabídce však nadále zůstane čistě elektrická varianta. V českých podmínkách, kde není elektromobilita výrazně podporována, to možná mnoho smyslu nedává. V celoevropském měřítku je ale tržní podíl elektrické varianty 45 %.

Celkově se loni na starém kontinentu prodalo 12.100 soulů. Většina jich byla poprvé registrována v Německu - na tři tisíce. Ovšem předpokládá se, že jen pro zmírnění poplatků a poté ve většině putovaly do "elektricky přívětivého" Norska.

Elektrická Kia Niro EV detailně. Má 204 koní a dojezd až 380 km

Elektrická Kia Niro EV detailně. Má 204 koní a dojezd až 380 km

Soul se doprodává s trojicí šestnáctistovek. Zážehová atmosférická může být spárována s měničovým automatem, verze Sport nabídne přeplňovanou variantu s manuální převodovkou. Dieselová šestnáctistovka je za příplatek k dispozici s dvouspojkovou převodovkou. Za ukončení výroby může pravděpodobně i povinné a nákladné přezbrojování na emisní normy Euro 6c temp, na které se Kia v jiných modelech připravila s předstihem.

Soul EV, který ponese prapor dále, pohání elektromotor o výkonu 81 kilowattů. Kapacita baterií 30 kWh umožňuje maximální dojezd 250 kilometrů. Přes rychlodobíjení trvá plné nabití 5 hodin.

První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 35 příspěvků
TEST BMW M850i xDrive Coupé: Do klubu rváčů v rukavičkách

BMW M850i xDrive

Lexus LC je možná zábavnější a lépe se poslouchá a Mercedes S Coupé je pravděpodobně o chloupek komfortnější. Lepší definice třídy gran turismo však na silnice snad ještě nevyjela.

13.  4.  2019 | Miro Mihálik | 15 příspěvků
Minitest Citroën C5 Aircross 2.0 BlueHDi EAT8: Sto lidí, sto názorů

Citroën C5 Aircross 2.0 BlueHDi (minitest)

Role vlajkové lodi je poměrně složitá. Zákazníci za své nemalé peníze chtějí to nejlepší a kompromisy jim moc nevoní. Dokázal nás vůbec nejdražší Citroën C5 Aircross přesvědčit o svých kvalitách?

10.  4.  2019 | Jan Mička | 7 příspěvků