Kia v Evropě ukončí prodej Soulu! Zůstane jen elektrická verze

Výroba stylového crossoveru se spalovacím motorem končí zatím bez přímého nástupce.

Produkce druhé generace crossoveru Kia Soul se spalovacími motory pro  byla evropský trh ukončena. Pokud máte zájem si ještě nějaká kus uzmout, šanci už je pouze ze skladových zásob. Informuje o tom insideevs.com.

Osm SUV prošlo jedním z nejdrsnějších crash testů. Dařilo se Kie a VW

Osm SUV prošlo jedním z nejdrsnějších crash testů. Dařilo se Kie a VW

V nabídce však nadále zůstane čistě elektrická varianta. V českých podmínkách, kde není elektromobilita výrazně podporována, to možná mnoho smyslu nedává. V celoevropském měřítku je ale tržní podíl elektrické varianty 45 %.

Celkově se loni na starém kontinentu prodalo 12.100 soulů. Většina jich byla poprvé registrována v Německu - na tři tisíce. Ovšem předpokládá se, že jen pro zmírnění poplatků a poté ve většině putovaly do "elektricky přívětivého" Norska.

Elektrická Kia Niro EV detailně. Má 204 koní a dojezd až 380 km

Elektrická Kia Niro EV detailně. Má 204 koní a dojezd až 380 km

Soul se doprodává s trojicí šestnáctistovek. Zážehová atmosférická může být spárována s měničovým automatem, verze Sport nabídne přeplňovanou variantu s manuální převodovkou. Dieselová šestnáctistovka je za příplatek k dispozici s dvouspojkovou převodovkou. Za ukončení výroby může pravděpodobně i povinné a nákladné přezbrojování na emisní normy Euro 6c temp, na které se Kia v jiných modelech připravila s předstihem.

Soul EV, který ponese prapor dále, pohání elektromotor o výkonu 81 kilowattů. Kapacita baterií 30 kWh umožňuje maximální dojezd 250 kilometrů. Přes rychlodobíjení trvá plné nabití 5 hodin.

Minitest Volvo S90 T8: Je vrcholná motorizace skutečně nejlepší?

Volvo S90 T8 AWD Polestar (minitest)

Tentokrát jsme vyzkoušeli Volvo S90 se vším, co mu je možné nadělit. Jak funguje hybridní provedení?

včera | Milan Lažanský | 23 příspěvků
Minitest Honda Civic Sedan 1.6 i-DTEC: Hravý asketa

Honda Civic Sedan 1.6 i-DTEC (minitest)

Dieselové motory jsou v kurzu především díky své efektivitě, co když chce ale auto s nízkou spotřebou třeba nadšený řidič a netouží zrovna po starší mnichovské ojetině v naftě?

16.  9.  2018 | Miro Mihálik | 44 příspěvků
TEST Nissan Leaf: Začneme už elektromobily brát vážně?

Nissan Leaf

Nissan je prvním mainstreamovým výrobcem, který nabízí svůj relativně dostupný elektromobil ve druhé generaci. Jedná se o konkurenční výhodu?

11.  9.  2018 | Milan Lažanský | 145 příspěvků