Kia v ČR přihodí k nákupu elektromobilu i nabíjení zdarma. Musíte si ale pospíšit

Spousta značek se snaží k nákupu elektromobilu přihodit nějaké ty výhody. A Kia není pozadu. Jen si musíte pohnout.

Časově omezená akce na podporu elektromobilů. České zastoupení automobilky Kia se nebojí narovinu popsat, jakého cíle chce se svou vánoční akcí dosáhnout. Více zájemců o elektromobily e-Niro a e-Soul tak chce získat balíčkem výhod, které přihodí k nákupu nového vozu. Akce především sníží náklady na dobíjejí vozu v prvním roce jeho provozu.

Kia rozjela výrobu Sorenta do zásuvky. V Česku ho uvede na začátku příštího roku

Kia rozjela výrobu Sorenta do zásuvky. V Česku ho uvede na začátku příštího roku

Pokud si tedy do konce roku 2020 ještě stihnete objednat nový elektromobil Kia, obdržíte s vozem i speciální čip, který vás v prvním měsíci opravňuje k neomezenému využití nabíjecích stanic v síti PREpoint – akci totiž Kia přináší ve spolupráci s Pražskou energetikou, a. s. (PRE), která aktuálně provozuje 96 veřejných dobíjecích stanic a do konce roku 2021 plánuje instalaci dalších přibližně 600.

To však není všechno, v následujících 11 měsících můžete ve stejné síti využít každý měsíc zdarma 159 kWh elektrické energie, která vystačí u obou modelů na ujetí asi 1000 km. Při uzavření smlouvy s PRE pak získá zákazník i garanci ceny za dobíjení po celé období 11 měsíců dle aktuálně platného ceníku.

Omlazená Kia Stinger dorazila do Česka. Na čtyřválce kašle, motor V6 je standard

Omlazená Kia Stinger dorazila do Česka. Na čtyřválce kašle, motor V6 je standard

A pokud objednáte ihned a stihnete nákup elektromobilu do konce roku, ve stylu Horsta Fuchse nakonec Kia přihodí ještě jeden bonus. Majitelům totiž značka poskytne bezplatnou analýzu stavu kapacity elektrické sítě a stavu elektroinstalace (tzv. home check), která doporučí nejvhodnější způsob připojení domácí nabíječky, a to včetně předběžných časových a finančních nákladů.

Ke všemu potěší, že elektromobil nebudete u PREpointu nabíjet takzvaně „špinavou“ energií. „Elektřina pro dobíjení elektromobilů je vyráběna výhradně z obnovitelných zdrojů, aby tak lokální emise elektromobilů byly na co nejnižší úrovni,“ dodává k akci Petr Holubec, tiskový mluvčí Pražské energetiky. 

Kia

Nejstarší korejská automobilka Kia byla založena v roce 1944, automobily začala ale vyrábět až v roce 1974. Do společnosti po jejím bankrotu vstoupil v roce 1998 Hyundai.

Automobilka své vozy vyrábí i v továrnách v Česku a na Slovensku, mimo jiné i Kia Ceed.

Kia Picanto • Kia Rio •​ Kia Ceed •​ Kia Sportage •​ Kia Sorento •​ Kia Stonic •​ Kia e-Soul •​ Kia Niro

TEST SsangYong Korando 1.5 Turbo GDI AT: Těžko uvěřit, že může stát tak málo

SsangYong Korando 1.5 T-GDI AT

Levné auto nutně nemusí vypadat levně. Příkladů bychom v Česku našli hned několik a chybět mezi nimi nesmí ani SsangYong Korando.

22.  1.  2021 | Jan Mička | 74 příspěvků
TEST Toyota Land Cruiser 150 Executive: Injekce adrenalinu pro poctivého dělníka

Toyota Land Cruiser 150

Toyota Land Cruiser bude brzy sedmdesátníkem. Verze 150, kterou jako jedinou u nás zastoupení značky oficiálně prodává, dostala řádný upgrade techniky a výkonu. Jak to dopadlo?

20.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 33 příspěvků
TEST VW Arteon Shooting Brake 2.0 TDI DSG R-Line: Styl a komfort především

VW Arteon SB 2.0 TDI/147 kW

Že model Arteon dorazí také v provedení kombi, Volkswagen oficiálně potvrdil až loni v červnu. Shooting Brake působí takřka dokonale, ale je takový i ve skutečnosti?

17.  1.  2021 | Jan Mička | 57 příspěvků