Kia spustila online prodej. Nové auto si koupíte klidně i z mobilu, jak to funguje?

Nová doba si žádá nová řešení. K nákupu auta na online tržišti tak přešla i Kia. Zatím ale jen u elektromobilů a plug-in hybridů.

Online prodej automobilů je novinka, která vznikla kvůli koronaviru. K výrobcům, kteří tuto metodu pořízení nového vozu umožňují, se nyní připojila i Kia. Funguje to jednoduše. Na stránkách automobilky kliknete na Chci vůz Kia, případně na Kia Online Prodej, čímž budete přesměrování na internetové tržiště nabídek od dealerů, kteří následně zprostředkovávají samotný prodej, financování i nákup příslušenství.

„Online prodej vnímáme jako důležitou součást naší nové filozofie zaměřené na mobilitu bez starostí. K ní patří nově také nákup vozu z pohodlí domova. Většina zákazníků sice podle našich zkušeností preferuje osobní návštěvu dealera, ale zároveň se postupně zvětšuje počet těch, kteří jsou ochotni si vůz koupit online, případně tuto formu prodeje dokonce preferují,“ vysvětluje spuštění služby Arnošt Barna, generální ředitel společnosti Kia Czech.

Nová Kia EV6 má první české ceny. Stojí od 1,2 milionu a láká na energii zdarma

Nová Kia EV6 má první české ceny. Stojí od 1,2 milionu a láká na energii zdarma

Jako první je touto metodou možné pořídit plug-in hybridy a elektromobily, jejichž zákazníci jsou této formě prodeje více naklonění. Konkrétně se tedy jedná o modely e-Niro, e-Soul, Ceed SW PHEV, XCeed PHEV, Sorento PHEV a Niro PHEV. Vozy online jsou k dispozici za pevné a závazné ceny. Ty však neurčuje importér, ale jednotliví dealeři Kia.

Rozhraní je intuitivní. Zadáte své PSČ a zvolíte preferovaný model. Třeba v okolí 100 km od mého PSČ je k dispozici 10 elektromobilů e-Niro a jeden plug-in hybrid Kia Ceed SW PHEV. Proklikáním se na vybraný vůz (v galerii) pak zjistíte kompletní specifikaci, cenu a také místo, kde se auto nachází. Vybraný kousek je třeba u Autobond Group v Praze.

Přijde vám Kia Stinger GT málo drsná? Cesta k ostřejšímu designu není drahá

Přijde vám Kia Stinger GT málo drsná? Cesta k ostřejšímu designu není drahá

„Kia nechce jít cestou tzv. agenturního prodeje, v rámci kterého vozy prodává přímo importér a dealeři fungují jako zprostředkovatelé při předání vozu zákazníkovi. Proto jsme hledali takový systém, který zákazníkům na jedné straně zajistí přehlednou a komplexní nabídku a na druhé straně bude výhodný i pro naše dealery. Online tržiště splňuje oba předpoklady a nabízí výhody jak zákazníkům, tak dealerům,“ vysvětluje Kateřina Vaňková Jouglíčková, tisková mluvčí společnosti Kia Czech.

Kia

Nejstarší korejská automobilka Kia byla založena v roce 1944, automobily začala ale vyrábět až v roce 1974. Do společnosti po jejím bankrotu vstoupil v roce 1998 Hyundai.

Automobilka své vozy vyrábí i v továrnách v Česku a na Slovensku, mimo jiné i Kia Ceed.

Kia Picanto • Kia Rio •​ Kia Ceed •​ Kia Sportage •​ Kia Sorento •​ Kia Stonic •​ Kia e-Soul •​ Kia Niro

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Dacia Duster 1.3 TCe 130 4x4 N1: Řešení emisní otázky, ovšem s následky

Dacia Duster TCe 130 N1

Dacia od začátku letošního roku nabízí SUV Duster v užitkové variantě N1. Kde se verze vzala a jaká přináší omezení? To jsme zjišťovali v redakčním testu.

včera | Vladimír Kadera | 12 příspěvků
Dlouhodobý test Toyota Yaris 1.5 Hybrid: Zajetá! Super spotřeba je standard (1. díl)

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

S titulem evropské Auto roku 2021 (COTY) přichází velká zodpovědnost. A k tomu všemu nové Toyotě Yaris přibyl další úkol: sloužit po dobu šesti měsíců v naší redakci. Nyní přišel čas na první report.

20.  6.  2021 | Jan Mička | 42 příspěvků
TEST Honda CR-V e:HEV 2.0 i-MMD AWD Sport Line: Šetříme, teď už implicitně

Honda CR-V e:HEV 2.0 i-MMD AWD

V této chvíli už Cé-Er-Véčko ve vlastní konfiguraci koupíte jenom jako hybrid. Absence možnosti výběru starosvětského pohonného ústrojí sice zamrzí, ale budoucím majitelům to díky dobrému fungování zřejmě vadit nebude.

18.  6.  2021 | Richard Herbich | 12 příspěvků