Kia Sportage ve verzi Coupe? Co není, může být. Takto by nejspíš vypadala

SUV se splývající zádí, které automobilky označují za „kupé“, se již rozšířily takřka nekontrolovatelně. Co kdyby se podobným směrem vydala i Kia se svým Sportagem?

Co již před léty započalo BMW X6, je dnes populární receptem, jak zákazníkům v segmentu SUV nabídnout něco extra, i když méně praktického. Svá „SUV kupé“ již nabízí nejen Mercedes či Audi, ale nedávno do této kategorie skočilo Porsche nebo překvapivě i Renault a Škoda. Pokud je poptávka, bude i nabídka.

Vůbec bychom se tedy nedivili, kdyby SUV se splývající zádí a menším kufrem nabídla časem i Kia. Každopádně tuto myšlenku nyní vypustil do světa i ruský web Kolesa.ru, který přišel s neoficiálním renderem, jak by po zásahu designéra mohla taková smyšlená Kia Sportage Coupe vypadat.  

Nová Kia XCeed oficiálně: To nej z Žiliny poprvé uvidíte na pražské náplavce!

Nová Kia XCeed oficiálně: To nej z Žiliny poprvé uvidíte na pražské náplavce!

Samozřejmě, přední část Sportage se od současné modernizované generace vůbec nemění, zásadní věci se ale dějí vzadu, kde se střecha v místě zadních sedadel razantně svažuje dolů. Víko kufru má za oknem výraznější odtrhovou hranu, ale zadní svítilny jsou beze změn. 

Sportovnější punc SUV dodává nezvyklá čtveřice koncovek výfuku, i když by pochopitelně smyšlená Kia Sportage Coupe používala identické motorizace jako její praktičtější standardní varianta.

Koneckonců, zatím o podobných plánech korejské Kie nezaznělo ani slovo, takže zmíněná představa je opravdu jen myšlenkou „co kdyby“.

Minitest BMW 440i xDrive Cabrio: Jízda s panem Dokonalým. Možná už naposledy

BMW 440i xDrive Cabrio

Kabriolety střední velikosti se už pomalu stávají ohroženým druhem. Buďme rádi za každého zástupce této dokonalé třídy!

16.  11.  2019 | Vladimír Kadera | 13 příspěvků
TEST SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT: Zákaznicí, koukejte. Konkurenti, učte se!

SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT

Naftový motor, automatická převodovka, pohon všech kol a více než slušná výbava. Korando je na souboj s evropskými konkurenty perfektně připraveno.

14.  11.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků
Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 41 příspěvků