Kia Sportage ve verzi Coupe? Co není, může být. Takto by nejspíš vypadala

SUV se splývající zádí, které automobilky označují za „kupé“, se již rozšířily takřka nekontrolovatelně. Co kdyby se podobným směrem vydala i Kia se svým Sportagem?

Co již před léty započalo BMW X6, je dnes populární receptem, jak zákazníkům v segmentu SUV nabídnout něco extra, i když méně praktického. Svá „SUV kupé“ již nabízí nejen Mercedes či Audi, ale nedávno do této kategorie skočilo Porsche nebo překvapivě i Renault a Škoda. Pokud je poptávka, bude i nabídka.

Vůbec bychom se tedy nedivili, kdyby SUV se splývající zádí a menším kufrem nabídla časem i Kia. Každopádně tuto myšlenku nyní vypustil do světa i ruský web Kolesa.ru, který přišel s neoficiálním renderem, jak by po zásahu designéra mohla taková smyšlená Kia Sportage Coupe vypadat.  

Nová Kia XCeed oficiálně: To nej z Žiliny poprvé uvidíte na pražské náplavce!

Nová Kia XCeed oficiálně: To nej z Žiliny poprvé uvidíte na pražské náplavce!

Samozřejmě, přední část Sportage se od současné modernizované generace vůbec nemění, zásadní věci se ale dějí vzadu, kde se střecha v místě zadních sedadel razantně svažuje dolů. Víko kufru má za oknem výraznější odtrhovou hranu, ale zadní svítilny jsou beze změn. 

Sportovnější punc SUV dodává nezvyklá čtveřice koncovek výfuku, i když by pochopitelně smyšlená Kia Sportage Coupe používala identické motorizace jako její praktičtější standardní varianta.

Koneckonců, zatím o podobných plánech korejské Kie nezaznělo ani slovo, takže zmíněná představa je opravdu jen myšlenkou „co kdyby“.

~/PubSystem.Controls.Run.GenericDataView/RelatedArticlesByTag.ascx
System.NullReferenceException
Object reference not set to an instance of an object.
App_Code.1evz0his
at PubSystem.CNCUtils.GetAutoCzArticles(Int32 count) at ASP.pubsystem_controls_run_genericdataview_relatedarticlesbytag_ascx.SetControls() at PubSystem.Controls.Run.GenericDataView.DataView.LoadData() at PubSystem.Controls.Run.GenericDataView.DataView.Page_Load(Object sender, EventArgs e) at System.Web.UI.Control.OnLoad(EventArgs e) at System.Web.UI.Control.LoadRecursive() at System.Web.UI.Control.AddedControl(Control control, Int32 index) at PubSystem.Controls.Run.CacheControl.CreateChildControls()
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 8 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 68 příspěvků
TEST Ford Ranger Raptor: The Rock s pisklavým hláskem. I tak je ale boží

Ford Ranger Raptor

Další dva válce by evropský Raptor potřeboval jako prase drbání. Naopak automat klidně mohl mít o tři nebo čtyři kvalty méně. Svým speciálním podvozkem však nový Ranger beztak o parník převyšuje všechno, co jste dosud ve třídě pick-upů znali.

13.  8.  2019 | Miro Mihálik | 8 příspěvků