Kia Sportage ve verzi Coupe? Co není, může být. Takto by nejspíš vypadala

SUV se splývající zádí, které automobilky označují za „kupé“, se již rozšířily takřka nekontrolovatelně. Co kdyby se podobným směrem vydala i Kia se svým Sportagem?

Co již před léty započalo BMW X6, je dnes populární receptem, jak zákazníkům v segmentu SUV nabídnout něco extra, i když méně praktického. Svá „SUV kupé“ již nabízí nejen Mercedes či Audi, ale nedávno do této kategorie skočilo Porsche nebo překvapivě i Renault a Škoda. Pokud je poptávka, bude i nabídka.

Vůbec bychom se tedy nedivili, kdyby SUV se splývající zádí a menším kufrem nabídla časem i Kia. Každopádně tuto myšlenku nyní vypustil do světa i ruský web Kolesa.ru, který přišel s neoficiálním renderem, jak by po zásahu designéra mohla taková smyšlená Kia Sportage Coupe vypadat.  

Nová Kia XCeed oficiálně: To nej z Žiliny poprvé uvidíte na pražské náplavce!

Nová Kia XCeed oficiálně: To nej z Žiliny poprvé uvidíte na pražské náplavce!

Samozřejmě, přední část Sportage se od současné modernizované generace vůbec nemění, zásadní věci se ale dějí vzadu, kde se střecha v místě zadních sedadel razantně svažuje dolů. Víko kufru má za oknem výraznější odtrhovou hranu, ale zadní svítilny jsou beze změn. 

Sportovnější punc SUV dodává nezvyklá čtveřice koncovek výfuku, i když by pochopitelně smyšlená Kia Sportage Coupe používala identické motorizace jako její praktičtější standardní varianta.

Koneckonců, zatím o podobných plánech korejské Kie nezaznělo ani slovo, takže zmíněná představa je opravdu jen myšlenkou „co kdyby“.

Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

31.  5.  2020 | Petr Schnagl | 112 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 52 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků