Kia Sportage láme prodejní rekordy

Poslední novinka automobilky Kia Motors Corporation, kompaktní SUV SPORTAGE, byla představena na domácím korejském trhu 17. srpna během slavnostního večera ve městě Gwangju za osobní účasti nejvyššího představitele automobilové skupiny Hyundai-Kia, předsedy představenstva pana Mong-Koo Chunga (viz - foto č.1-první zprava).

Ihned první den, kdy byl vůz nabízen v autorizovaných prodejnách, projevilo o něj zájem rekordních 6 727 zákazníků, což pro představu činí cca 32,5 % podíl prodejů všech vozů kategorie SUV v Koreji v předchozím měsíci

V porovnání s jinými nedávno uváděnými modely SUV, je výsledek prvního dne prodejů nové SPORTAGE naprosto ojedinělý. Sorento zaznamenalo například prodej 5 050 kusů a Hyundai Tucson 4 166 kusů.

Vzhledem k tomuto úspěchu navýšila automobilka domácí srpnový plán prodeje modelu na více než 15 000 kusů. Současně také očekává, že podobného zájmu se model dočká také na zahraničních trzích.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 33 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků