Kia Sportage láme prodejní rekordy

Poslední novinka automobilky Kia Motors Corporation, kompaktní SUV SPORTAGE, byla představena na domácím korejském trhu 17. srpna během slavnostního večera ve městě Gwangju za osobní účasti nejvyššího představitele automobilové skupiny Hyundai-Kia, předsedy představenstva pana Mong-Koo Chunga (viz - foto č.1-první zprava).

Ihned první den, kdy byl vůz nabízen v autorizovaných prodejnách, projevilo o něj zájem rekordních 6 727 zákazníků, což pro představu činí cca 32,5 % podíl prodejů všech vozů kategorie SUV v Koreji v předchozím měsíci

V porovnání s jinými nedávno uváděnými modely SUV, je výsledek prvního dne prodejů nové SPORTAGE naprosto ojedinělý. Sorento zaznamenalo například prodej 5 050 kusů a Hyundai Tucson 4 166 kusů.

Vzhledem k tomuto úspěchu navýšila automobilka domácí srpnový plán prodeje modelu na více než 15 000 kusů. Současně také očekává, že podobného zájmu se model dočká také na zahraničních trzích.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

dnes | Radek Pecák | 9 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků