Kia Sportage FCEV: vodík, palivo budoucnosti?

Ropy kvapem ubývá, není proto divu, že se automobilky snaží přicházet s různými alternativními pohony. Jednou z možných náhrad benzínu a nafty je vodík, který se už objevil pod kapotou mnoha prototypů a studií. Kia na pařížském autosalonu vystavuje svoji vizi budoucnosti, novinku Sportage s vylepšeným 80kW motorem poháněným vodíkovými palivovými články.

Se 152litrovou nádrží umístěnou před zadními koly urazí Sportage FCEV tři sta kilometrů a vyvine maximální rychlost 150 km/h. Přestože se může zdát 80 kW málo, studie má lehčí hliníkovou karoserii, díky čemuž má podobný poměr výkonu a hmotnosti jako sériová verze. Vůz lze používat i v teplotách pod bodem mrazu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků