Kia Sorento vítězí v průzkumu JD Power 2005

Model Kia Sorento dosáhl ihned při svém premiérovém zařazení do výzkumu spokojenosti JD Power ve Velké Británii vynikajících výsledků.

Sorento zvítězilo v kategorii vozů 4x4, přičemž porazilo konkurenční modely Honda CRV, Hyundai Santa Fe, Toyota RAV či Nissan X-Trail. Navíc jako jediný vůz segmentu 4x4 získalo nejvyšší pětihvězdičkové ocenění. V celkovém pořadí pak Sorento obsadilo 7. místo mezi všemi 124 hodnocenými vozy.

Sorento dosáhlo výsledného indexu spokojenosti zákazníků 84%.Ten je kalkulován na základě hodnocení zkušeností majitelů v osmi kategoriích: výkon, pohodlí a praktičnost interiéru, mechanické, interiérové a exteriérové závady či nedostatky, služby dealera a provozní náklady. Sorento získalo v sedmi z nich ocenění jako „dobrý nebo nadprůměrný“, konkrétně se to týkalo následujících parametrů: praktický interiér, pohodlné sedačky, atraktivní design, ochotní a zdvořilí prodejci, jedny z nejnižších provozních nákladů v kategorii 4x4.

Průzkumu se účastnilo 90 000 náhodně vybraných majitelů, kteří si zakoupili nový vůz v období září 2002 až srpen 2003.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 27 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků