Kia Sorento vítězí v průzkumu JD Power 2005

Model Kia Sorento dosáhl ihned při svém premiérovém zařazení do výzkumu spokojenosti JD Power ve Velké Británii vynikajících výsledků.

Sorento zvítězilo v kategorii vozů 4x4, přičemž porazilo konkurenční modely Honda CRV, Hyundai Santa Fe, Toyota RAV či Nissan X-Trail. Navíc jako jediný vůz segmentu 4x4 získalo nejvyšší pětihvězdičkové ocenění. V celkovém pořadí pak Sorento obsadilo 7. místo mezi všemi 124 hodnocenými vozy.

Sorento dosáhlo výsledného indexu spokojenosti zákazníků 84%.Ten je kalkulován na základě hodnocení zkušeností majitelů v osmi kategoriích: výkon, pohodlí a praktičnost interiéru, mechanické, interiérové a exteriérové závady či nedostatky, služby dealera a provozní náklady. Sorento získalo v sedmi z nich ocenění jako „dobrý nebo nadprůměrný“, konkrétně se to týkalo následujících parametrů: praktický interiér, pohodlné sedačky, atraktivní design, ochotní a zdvořilí prodejci, jedny z nejnižších provozních nákladů v kategorii 4x4.

Průzkumu se účastnilo 90 000 náhodně vybraných majitelů, kteří si zakoupili nový vůz v období září 2002 až srpen 2003.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 55 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků