Kia Sorento vítězí v průzkumu JD Power 2005

Model Kia Sorento dosáhl ihned při svém premiérovém zařazení do výzkumu spokojenosti JD Power ve Velké Británii vynikajících výsledků.

Sorento zvítězilo v kategorii vozů 4x4, přičemž porazilo konkurenční modely Honda CRV, Hyundai Santa Fe, Toyota RAV či Nissan X-Trail. Navíc jako jediný vůz segmentu 4x4 získalo nejvyšší pětihvězdičkové ocenění. V celkovém pořadí pak Sorento obsadilo 7. místo mezi všemi 124 hodnocenými vozy.

Sorento dosáhlo výsledného indexu spokojenosti zákazníků 84%.Ten je kalkulován na základě hodnocení zkušeností majitelů v osmi kategoriích: výkon, pohodlí a praktičnost interiéru, mechanické, interiérové a exteriérové závady či nedostatky, služby dealera a provozní náklady. Sorento získalo v sedmi z nich ocenění jako „dobrý nebo nadprůměrný“, konkrétně se to týkalo následujících parametrů: praktický interiér, pohodlné sedačky, atraktivní design, ochotní a zdvořilí prodejci, jedny z nejnižších provozních nákladů v kategorii 4x4.

Průzkumu se účastnilo 90 000 náhodně vybraných majitelů, kteří si zakoupili nový vůz v období září 2002 až srpen 2003.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků