Kia Sorento má za sebou úspěšný rok

Automobilka Kia Motors Corporation si zlepšenými prodejními výsledky za rok 2004 (nárůst prodejů o 49 % oproti r. 2003) upevnila pozici nejrychleji rostoucí automobilové značky v Evropě.

Na tomto trendu se výraznou měrou podílelo také Sorento, které patří v mnoha zemích mezi nejprodávanější modely segmentu SUV a řadí se pak k celkově nejprodávanějším modelům značky Kia. Loni bylo například do Evropy exportováno 36 284 kusů tohoto vozu, což je v porovnání s rokem 2003 nárůst o 21%.

K zemím, kde Sorento zaznamenalo výrazný úspěch patří mimo jiné také Česká republika či Slovensko. Na Slovensku s počtem 308 prodaných vozů porazilo Sorento všechny konkurenty  včetně VW Touareg, Toyoty RAV či BMW X3.

V ČR pak Sorento obsadilo celkově třetí místo v kategorii SUV, když se ho prodalo 405 ks. Společně s  příchodem nedávno uvedené novinky - kompaktního SUV Sportage  - plánuje české zastoupení značky pro letošní rok výrazné posílení pozic v segmentu off-road/SUV 4x4 s cílem dosáhnout v něm prémiového postavení na trhu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků