Kia Sorento má za sebou úspěšný rok

Automobilka Kia Motors Corporation si zlepšenými prodejními výsledky za rok 2004 (nárůst prodejů o 49 % oproti r. 2003) upevnila pozici nejrychleji rostoucí automobilové značky v Evropě.

Na tomto trendu se výraznou měrou podílelo také Sorento, které patří v mnoha zemích mezi nejprodávanější modely segmentu SUV a řadí se pak k celkově nejprodávanějším modelům značky Kia. Loni bylo například do Evropy exportováno 36 284 kusů tohoto vozu, což je v porovnání s rokem 2003 nárůst o 21%.

K zemím, kde Sorento zaznamenalo výrazný úspěch patří mimo jiné také Česká republika či Slovensko. Na Slovensku s počtem 308 prodaných vozů porazilo Sorento všechny konkurenty  včetně VW Touareg, Toyoty RAV či BMW X3.

V ČR pak Sorento obsadilo celkově třetí místo v kategorii SUV, když se ho prodalo 405 ks. Společně s  příchodem nedávno uvedené novinky - kompaktního SUV Sportage  - plánuje české zastoupení značky pro letošní rok výrazné posílení pozic v segmentu off-road/SUV 4x4 s cílem dosáhnout v něm prémiového postavení na trhu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků