Kia Sorento má za sebou úspěšný rok

Automobilka Kia Motors Corporation si zlepšenými prodejními výsledky za rok 2004 (nárůst prodejů o 49 % oproti r. 2003) upevnila pozici nejrychleji rostoucí automobilové značky v Evropě.

Na tomto trendu se výraznou měrou podílelo také Sorento, které patří v mnoha zemích mezi nejprodávanější modely segmentu SUV a řadí se pak k celkově nejprodávanějším modelům značky Kia. Loni bylo například do Evropy exportováno 36 284 kusů tohoto vozu, což je v porovnání s rokem 2003 nárůst o 21%.

K zemím, kde Sorento zaznamenalo výrazný úspěch patří mimo jiné také Česká republika či Slovensko. Na Slovensku s počtem 308 prodaných vozů porazilo Sorento všechny konkurenty  včetně VW Touareg, Toyoty RAV či BMW X3.

V ČR pak Sorento obsadilo celkově třetí místo v kategorii SUV, když se ho prodalo 405 ks. Společně s  příchodem nedávno uvedené novinky - kompaktního SUV Sportage  - plánuje české zastoupení značky pro letošní rok výrazné posílení pozic v segmentu off-road/SUV 4x4 s cílem dosáhnout v něm prémiového postavení na trhu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků