Kia šokuje konceptem Futuron. Některé jeho prvky dokonce zamíří do výroby

Představení konceptu, ze kterého pak budou sériové vozy čerpat designové prvky a nápady, je zcela běžná praxe. Na řadě je opět Kia.

Kia se v poslední době snaží designově trochu odvázat a docela se jí to i daří. Její koncept Futuron, který se představí na autosalonu CIIE v Šanghaji (od 10. listopadu), je ale pravověrný show car se všemi futuristickými prvky, které k tomu patří.

Doba ekologická naplno: Koncept NCV má karoserii vyrobenou ze zemědělského odpadu

Doba ekologická naplno: Koncept NCV má karoserii vyrobenou ze zemědělského odpadu

Elektrické SUV-kupé má pouze jeden pár dveří. Vzhledem k délce vozu 4850 milimetrů jsou opravdu enormní a táhnou se skoro přes celé auto. S velkými koly nacpanými do rohů karoserie se může Futuron pochlubit rozvorem tři metry. Z hlediska prostoru má elektrické ústrojí v podlaze opět nespornou výhodu.

To se samozřejmě odráží na bohatém vnitřním prostoru, který je opět vyplněný sci-fi tvary. Automobilka tvrdí, že přední sedadla poskytnou posádce stejný komfort jako sedadla v první třídě dopravních letadel. 

Nová Toyota LQ mluví s řidičem. Sama najde parkovací místo a čistí vzduch okolo

Nová Toyota LQ mluví s řidičem. Sama najde parkovací místo a čistí vzduch okolo

O pohonném ústrojí Kia v podstatě nic neprozradila. Tedy snad jen to, že je to čtyřkolka s elektrickým pohonem. Se spoustou senzorů pak umí i 4. level autonomní jízdy. Auto, které vidíte v galerii, se výrobní lince minimálně v příští dekádě zřejmě nepřiblíží.

Některé jeho prvky, jako prosvětlená přední maska, se ale určitě objeví mnohem dříve. Že Korejci koncepty prostě umí, jste se mohli již nejednou přesvědčit. Příkladem může být i podle pravítka narýsovaný Hyundai.

TEST Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG: Můj brácha má prima bráchu

Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG

S kompakty na platformě MQB Evo se v posledních měsících roztrhl pytel. Dnes si řekneme více o novém Seatu Leon, který dorazil do testu v podobné konfiguraci jako nedávno Volkswagen Golf. Mohou se oba sourozenci v zásadních věcech vůbec lišit?

včera | Jan Mička | 25 příspěvků
TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

10.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 87 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků