Kia šokuje konceptem Futuron. Některé jeho prvky dokonce zamíří do výroby

Představení konceptu, ze kterého pak budou sériové vozy čerpat designové prvky a nápady, je zcela běžná praxe. Na řadě je opět Kia.

Kia se v poslední době snaží designově trochu odvázat a docela se jí to i daří. Její koncept Futuron, který se představí na autosalonu CIIE v Šanghaji (od 10. listopadu), je ale pravověrný show car se všemi futuristickými prvky, které k tomu patří.

Doba ekologická naplno: Koncept NCV má karoserii vyrobenou ze zemědělského odpadu

Doba ekologická naplno: Koncept NCV má karoserii vyrobenou ze zemědělského odpadu

Elektrické SUV-kupé má pouze jeden pár dveří. Vzhledem k délce vozu 4850 milimetrů jsou opravdu enormní a táhnou se skoro přes celé auto. S velkými koly nacpanými do rohů karoserie se může Futuron pochlubit rozvorem tři metry. Z hlediska prostoru má elektrické ústrojí v podlaze opět nespornou výhodu.

To se samozřejmě odráží na bohatém vnitřním prostoru, který je opět vyplněný sci-fi tvary. Automobilka tvrdí, že přední sedadla poskytnou posádce stejný komfort jako sedadla v první třídě dopravních letadel. 

Nová Toyota LQ mluví s řidičem. Sama najde parkovací místo a čistí vzduch okolo

Nová Toyota LQ mluví s řidičem. Sama najde parkovací místo a čistí vzduch okolo

O pohonném ústrojí Kia v podstatě nic neprozradila. Tedy snad jen to, že je to čtyřkolka s elektrickým pohonem. Se spoustou senzorů pak umí i 4. level autonomní jízdy. Auto, které vidíte v galerii, se výrobní lince minimálně v příští dekádě zřejmě nepřiblíží.

Některé jeho prvky, jako prosvětlená přední maska, se ale určitě objeví mnohem dříve. Že Korejci koncepty prostě umí, jste se mohli již nejednou přesvědčit. Příkladem může být i podle pravítka narýsovaný Hyundai.

Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 36 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků
TEST Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI: Ani ryba, ani rak. Tak co tedy?

Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI

Gran Tourismo – ikonická posh kategorie komfortních, rychlých a rozměrných vozů pro neskromné transkontinentální cesty plné emocí. Od kochacích průjezdů serpentin Azurového pobřeží, přes agresivní stinty skrz Alpské průsmyky, po Vollgas na Autobahnu a cruising luxusními bulváry světových metropolí… tak přesně tohle Kia ProCeed GT neumí. Ale vypadá u toho zatraceně dobře!

5.  11.  2019 | Petr Schnagl | 62 příspěvků