Kia představí v Ženevě nové SUV

Nový automobil ponese jméno Sorento a poprvé bude představen na Ženevském autosalonu pátého května.
Kia představí v Ženevě nové SUV
Kia Sorento je automobil, který bude svými rozměry srovnatelný s BMW X5 či Lexusem Klepněte pro větší obrázekRX300. Pro pohon tohoto velkého SUV budou sloužit dva motory. Prvním bude zástupce vznětových agregátů – čtyřválec o objemu 2.4 litru. Špičkové provedení bude pohánět zážehový šestiválec o objemu 3.5 litru.

Bližší informace budou uvolněny až se ještě více přiblíží Ženevský autosalon, již dnes je však jasné, že Sorento bude stát na špici nabídky značky KIA a bude tím nejžádanějším modelem značky. Cena za nejlepší provedení by se měla pohybovat kolem částky jeden milion sto tisíc korun.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 38 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků