Kia potvrzuje uvedení crossoveru na základě Ceedu. Novinky se dočkáme ještě letos

Čekali jsme to, ale nyní nám tento plán už oficiálně potvrzuje i samotná automobilka. Kia tedy ještě letos představí čtvrtou karosářskou verzi v portfoliu modelu Ceed.

Objevily se první spekulace, zahlédnuty byly první prototypy, dále Kia sama naznačila příjezd čtvrtého vozu do modelové rodiny Ceed, do světa utekla první ilustrace novinky a teď už se automobilka konečně vzdává tajností a oficiálně potvrzuje uvedení nového Ceedu v karosářské verzi malého crossoveru. A také již víme, že na voze opět pracovalo evropské designové oddělení Kie.

Co se nám bohužel nepotvrdilo, byla premiéra nového modelu na uplynulém autosalonu v Ženevě, kde mnozí odhalení takzvaného XCeedu očekávali. A když už mluvíme o označení/jménu novinky, také zatím nemáme nic potvrzeno. Tyto informace si ještě Kia nechává pro sebe. Pouze se zmiňuje, že představení crossoveru se dočkáme ještě letos.

Minitest Kia Ceed SW 1.6 CRDi 7DCT: Litrový premiant za super peníze

Minitest Kia Ceed SW 1.6 CRDi 7DCT: Litrový premiant za super peníze

Zveřejněná ilustrace již leccos naznačuje. Trochu překvapivě ale Kia dodává, že design crossoveru se nebude rovnat zbytku rodiny Ceed a máme proto čekat jisté překvapení. Po stránce techniky bude ale novinka bezpochyby kopírovat zbytek modelové řady.

Pod kapotou bychom tedy čekali dosavadní benzinové a naftové čtyřválce, případně i litrový tříválec, normálně s nabídkou manuální i automatické převodovky. Pravděpodobně si crossover ponechá i pohon předních kol. Novinka by již mohla být připravena i na pozdější zástavbu hybridního ústrojí.

Galerie doplněna o standardní Kiu Ceed.

TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

včera | Petr Schnagl | 26 příspěvků
Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí?

Škoda Citigoe iV

Na prezentaci v Nizozemsku jsme vedle plug-in hybridní Škody Superb poprvé vyzkoušeli také první sériově vyráběný elektromobil s okřídleným šípem ve znaku. Odsouzen k úspěchu ale byl už dlouho před tím.

3.  12.  2019 | Jan Mička | 146 příspěvků
Levné Hyundaie i20 a i30 na ostří nože: Hodně muziky za méně než 300.000 Kč!

Hyundai i20 vs. Hyundai i30

Řekněme, že chcete nové auto a stanovíte si limit 300 tisíc korun. Český Hyundai má pro vás hned dvě lákavé nabídky.

1.  12.  2019 | Vladimír Kadera | 82 příspěvků