Kia potvrzuje uvedení crossoveru na základě Ceedu. Novinky se dočkáme ještě letos

Čekali jsme to, ale nyní nám tento plán už oficiálně potvrzuje i samotná automobilka. Kia tedy ještě letos představí čtvrtou karosářskou verzi v portfoliu modelu Ceed.

Objevily se první spekulace, zahlédnuty byly první prototypy, dále Kia sama naznačila příjezd čtvrtého vozu do modelové rodiny Ceed, do světa utekla první ilustrace novinky a teď už se automobilka konečně vzdává tajností a oficiálně potvrzuje uvedení nového Ceedu v karosářské verzi malého crossoveru. A také již víme, že na voze opět pracovalo evropské designové oddělení Kie.

Co se nám bohužel nepotvrdilo, byla premiéra nového modelu na uplynulém autosalonu v Ženevě, kde mnozí odhalení takzvaného XCeedu očekávali. A když už mluvíme o označení/jménu novinky, také zatím nemáme nic potvrzeno. Tyto informace si ještě Kia nechává pro sebe. Pouze se zmiňuje, že představení crossoveru se dočkáme ještě letos.

Minitest Kia Ceed SW 1.6 CRDi 7DCT: Litrový premiant za super peníze

Minitest Kia Ceed SW 1.6 CRDi 7DCT: Litrový premiant za super peníze

Zveřejněná ilustrace již leccos naznačuje. Trochu překvapivě ale Kia dodává, že design crossoveru se nebude rovnat zbytku rodiny Ceed a máme proto čekat jisté překvapení. Po stránce techniky bude ale novinka bezpochyby kopírovat zbytek modelové řady.

Pod kapotou bychom tedy čekali dosavadní benzinové a naftové čtyřválce, případně i litrový tříválec, normálně s nabídkou manuální i automatické převodovky. Pravděpodobně si crossover ponechá i pohon předních kol. Novinka by již mohla být připravena i na pozdější zástavbu hybridního ústrojí.

Galerie doplněna o standardní Kiu Ceed.

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

dnes | Vladimír Kadera
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 67 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků