Kia potvrzuje uvedení crossoveru na základě Ceedu. Novinky se dočkáme ještě letos

Čekali jsme to, ale nyní nám tento plán už oficiálně potvrzuje i samotná automobilka. Kia tedy ještě letos představí čtvrtou karosářskou verzi v portfoliu modelu Ceed.

Objevily se první spekulace, zahlédnuty byly první prototypy, dále Kia sama naznačila příjezd čtvrtého vozu do modelové rodiny Ceed, do světa utekla první ilustrace novinky a teď už se automobilka konečně vzdává tajností a oficiálně potvrzuje uvedení nového Ceedu v karosářské verzi malého crossoveru. A také již víme, že na voze opět pracovalo evropské designové oddělení Kie.

Co se nám bohužel nepotvrdilo, byla premiéra nového modelu na uplynulém autosalonu v Ženevě, kde mnozí odhalení takzvaného XCeedu očekávali. A když už mluvíme o označení/jménu novinky, také zatím nemáme nic potvrzeno. Tyto informace si ještě Kia nechává pro sebe. Pouze se zmiňuje, že představení crossoveru se dočkáme ještě letos.

Minitest Kia Ceed SW 1.6 CRDi 7DCT: Litrový premiant za super peníze

Minitest Kia Ceed SW 1.6 CRDi 7DCT: Litrový premiant za super peníze

Zveřejněná ilustrace již leccos naznačuje. Trochu překvapivě ale Kia dodává, že design crossoveru se nebude rovnat zbytku rodiny Ceed a máme proto čekat jisté překvapení. Po stránce techniky bude ale novinka bezpochyby kopírovat zbytek modelové řady.

Pod kapotou bychom tedy čekali dosavadní benzinové a naftové čtyřválce, případně i litrový tříválec, normálně s nabídkou manuální i automatické převodovky. Pravděpodobně si crossover ponechá i pohon předních kol. Novinka by již mohla být připravena i na pozdější zástavbu hybridního ústrojí.

Galerie doplněna o standardní Kiu Ceed.

TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

23.  6.  2019 | Petr Schnagl | 7 příspěvků
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků
TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 14 příspěvků