Kia potvrzuje uvedení crossoveru na základě Ceedu. Novinky se dočkáme ještě letos

Čekali jsme to, ale nyní nám tento plán už oficiálně potvrzuje i samotná automobilka. Kia tedy ještě letos představí čtvrtou karosářskou verzi v portfoliu modelu Ceed.

Objevily se první spekulace, zahlédnuty byly první prototypy, dále Kia sama naznačila příjezd čtvrtého vozu do modelové rodiny Ceed, do světa utekla první ilustrace novinky a teď už se automobilka konečně vzdává tajností a oficiálně potvrzuje uvedení nového Ceedu v karosářské verzi malého crossoveru. A také již víme, že na voze opět pracovalo evropské designové oddělení Kie.

Co se nám bohužel nepotvrdilo, byla premiéra nového modelu na uplynulém autosalonu v Ženevě, kde mnozí odhalení takzvaného XCeedu očekávali. A když už mluvíme o označení/jménu novinky, také zatím nemáme nic potvrzeno. Tyto informace si ještě Kia nechává pro sebe. Pouze se zmiňuje, že představení crossoveru se dočkáme ještě letos.

Minitest Kia Ceed SW 1.6 CRDi 7DCT: Litrový premiant za super peníze

Minitest Kia Ceed SW 1.6 CRDi 7DCT: Litrový premiant za super peníze

Zveřejněná ilustrace již leccos naznačuje. Trochu překvapivě ale Kia dodává, že design crossoveru se nebude rovnat zbytku rodiny Ceed a máme proto čekat jisté překvapení. Po stránce techniky bude ale novinka bezpochyby kopírovat zbytek modelové řady.

Pod kapotou bychom tedy čekali dosavadní benzinové a naftové čtyřválce, případně i litrový tříválec, normálně s nabídkou manuální i automatické převodovky. Pravděpodobně si crossover ponechá i pohon předních kol. Novinka by již mohla být připravena i na pozdější zástavbu hybridního ústrojí.

Galerie doplněna o standardní Kiu Ceed.

Minitest Renault Captur 1.3 TCe: 1,333 stříbrných stříkaček na rozloučenou

Renault Captur 1.3 TCe (minitest)

Crossover Renault Captur se již brzy dočká nové generace. Stihli jsme se proto rozloučit s tou současnou, která nám připomněla, proč je tento malý nezmar tak populární.

včera | Vladimír Kadera | 24 příspěvků
S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

19.  9.  2019 | Jan Mička | 16 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků