Kia plánuje prodej a následný pronájem některých linek

Jihokorejská automobilka Kia, která v současnosti překonává jisté finanční těžkosti, plánuje příští rok v prvním půlroku prodat a následně si zpětně pronajmout některé domácí a zahraniční výrobní linky. Tato akce by mohla automobilce přinést přibližně 250 milionů dolarů, čímž by se mohla připravit na svoje nejhorší období.

Kia Motors oznámila, že plánuje prodat i část svých aktiv, které pravděpodobně odkoupí finanční společnost GE Capital. Podle představitelů automobilky by se výroba vozů neměla nijak výrazněji omezit či pozastavit.

Automobilka také informovala, že kvůli poměrně slabým tržbám a vysokým výrobním nákladům se jí nepodaří splnit letošní cíl pro provozní zisk. Automobilka v současnosti vlastní výrobní závody v Číně a na Slovensku, přičemž staví i novou fabriku ve Spojených státech, co je jeden z dalších finančně zatěžujících faktorů.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

dnes | Miro Mihálik | 12 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků