Kia plánuje prodej a následný pronájem některých linek

Jihokorejská automobilka Kia, která v současnosti překonává jisté finanční těžkosti, plánuje příští rok v prvním půlroku prodat a následně si zpětně pronajmout některé domácí a zahraniční výrobní linky. Tato akce by mohla automobilce přinést přibližně 250 milionů dolarů, čímž by se mohla připravit na svoje nejhorší období.

Kia Motors oznámila, že plánuje prodat i část svých aktiv, které pravděpodobně odkoupí finanční společnost GE Capital. Podle představitelů automobilky by se výroba vozů neměla nijak výrazněji omezit či pozastavit.

Automobilka také informovala, že kvůli poměrně slabým tržbám a vysokým výrobním nákladům se jí nepodaří splnit letošní cíl pro provozní zisk. Automobilka v současnosti vlastní výrobní závody v Číně a na Slovensku, přičemž staví i novou fabriku ve Spojených státech, co je jeden z dalších finančně zatěžujících faktorů.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků