Kia plánuje prodej a následný pronájem některých linek

Jihokorejská automobilka Kia, která v současnosti překonává jisté finanční těžkosti, plánuje příští rok v prvním půlroku prodat a následně si zpětně pronajmout některé domácí a zahraniční výrobní linky. Tato akce by mohla automobilce přinést přibližně 250 milionů dolarů, čímž by se mohla připravit na svoje nejhorší období.

Kia Motors oznámila, že plánuje prodat i část svých aktiv, které pravděpodobně odkoupí finanční společnost GE Capital. Podle představitelů automobilky by se výroba vozů neměla nijak výrazněji omezit či pozastavit.

Automobilka také informovala, že kvůli poměrně slabým tržbám a vysokým výrobním nákladům se jí nepodaří splnit letošní cíl pro provozní zisk. Automobilka v současnosti vlastní výrobní závody v Číně a na Slovensku, přičemž staví i novou fabriku ve Spojených státech, co je jeden z dalších finančně zatěžujících faktorů.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 50 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků