Kia Picanto, korejský prcek má novou tvář (další foto)

Doplněno 26.5. o další fotografie exteriéru a interiéru facliftovaného Picanta.

Korejská automobilka Kia přichystala po čtyřech letech facelift pro svůj malý model Picanto. Zajímavostí faceliftu je to, že se malý vůz prodloužil o výrazných 40 mm. Toto prodloužení se ovšem nepodepíše na vnitřním prostoru, protože jej má na svědomí nové tvarování nárazníků, které vůz zvětšily pouze zvenku.

Součástí oživení je tedy přepracování nárazníků a vlastně i celé přední masky se světlomety. Ty jsou nyní menší a oválnější. Podobně je tomu i na zadní části vozu, kde naleznete nový nárazník a také nově tvarované světlomety.

Facelift se dotknul i interiéru. Nové dekorace, nové barevné kombinace a nové čalounění je asi to nejdůležitější.

Po technické stránce zůstává Picanto nezměněno. Všechny tři motory tak zůstaly beze změny. Základ bude tvořit malý motor 1,0 o výkonu 45 kW. Druhou benzínovou alternativou pak bude čtyřválec 1,1 o výkonu 48 kW, který lez kombinovat jak s manuální, tak automatickou převodovkou. Naftu pak zastoupí tříválec VGT o objemu 1,1 l s výkonem 55 KW.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek
Kia Picanto po faceliftu
Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků