Kia opět zaznamenala rekord

Právě v době, kdy u protinožců probíhá tenisový turnaj Australia Open, přichází informace, že hlavní partner turnaje Kia Motors, si znovu za rok 2002 připsala další rekordní nárůst prodeje svých vozů na evropských trzích. Stoupající trend tak trvá už tři roky.

V porovnání s rokem 2001 dosáhl nárůst v roce 2002 9,2 %. K tomuto navýšení prodejů v Evropě přispěly zejména nové modely Sorento, Carens, Carnival a Rio. V tomto ohledu není výjimkou ani Česká republika, když si v roce 2002 vybralo 1135 zákazníků vůz značky Kia, což je o 499 více než v předchozím roce. U českých zákazníků se v kategorii osobních vozů největší pozornosti těšily modely Rio, Shuma II a Carnival.

Rostoucí zájem evropských zákazníků odráží zlepšení kvality, bezpečnosti a změny designu. V tomto trendu automobilka hodlá pokračovat a plánuje rozšíření modelové nabídky na evropských trzích. Už letos se objeví zbrusu nová luxusní limuzína Opirus a do roku 2005 to bude dalších 11 nových vozů, které budou navrženy tak, aby zcela vyhovovaly požadavkům evropských zákazníků.

Evropským centrem Kii je Kia Motors Europe, prodejní, marketingové a servisní zastoupení společnosti Kia Motors Corporation. Sídlo tohoto zastoupení je v německém Eschbornu u Frankfurtu nad Mohanem a řídí celkem 23 regionálních zastoupení automobilky v Evropě (včetně České republiky) a na Blízkém východě.

Kia Motors Corporation založená v roce 1944, je nejstarší korejskou automobilkou. Jako člen automobilové skupiny Hyundai produkuje v současnosti asi 1 150 000 vozidel a exportuje okolo 600 000 vozů ročně prostřednictvím sítě svých zastoupení ve 190 zemích celého světa. Do roku 2005 plánuje automobilka Kia prodat v Evropě okolo 300 000 vozů, čehož hodlá dosáhnout především nabídkou nových modelů a moderních dieselových motorů.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků