Kia opět zaznamenala rekord

Právě v době, kdy u protinožců probíhá tenisový turnaj Australia Open, přichází informace, že hlavní partner turnaje Kia Motors, si znovu za rok 2002 připsala další rekordní nárůst prodeje svých vozů na evropských trzích. Stoupající trend tak trvá už tři roky.

V porovnání s rokem 2001 dosáhl nárůst v roce 2002 9,2 %. K tomuto navýšení prodejů v Evropě přispěly zejména nové modely Sorento, Carens, Carnival a Rio. V tomto ohledu není výjimkou ani Česká republika, když si v roce 2002 vybralo 1135 zákazníků vůz značky Kia, což je o 499 více než v předchozím roce. U českých zákazníků se v kategorii osobních vozů největší pozornosti těšily modely Rio, Shuma II a Carnival.

Rostoucí zájem evropských zákazníků odráží zlepšení kvality, bezpečnosti a změny designu. V tomto trendu automobilka hodlá pokračovat a plánuje rozšíření modelové nabídky na evropských trzích. Už letos se objeví zbrusu nová luxusní limuzína Opirus a do roku 2005 to bude dalších 11 nových vozů, které budou navrženy tak, aby zcela vyhovovaly požadavkům evropských zákazníků.

Evropským centrem Kii je Kia Motors Europe, prodejní, marketingové a servisní zastoupení společnosti Kia Motors Corporation. Sídlo tohoto zastoupení je v německém Eschbornu u Frankfurtu nad Mohanem a řídí celkem 23 regionálních zastoupení automobilky v Evropě (včetně České republiky) a na Blízkém východě.

Kia Motors Corporation založená v roce 1944, je nejstarší korejskou automobilkou. Jako člen automobilové skupiny Hyundai produkuje v současnosti asi 1 150 000 vozidel a exportuje okolo 600 000 vozů ročně prostřednictvím sítě svých zastoupení ve 190 zemích celého světa. Do roku 2005 plánuje automobilka Kia prodat v Evropě okolo 300 000 vozů, čehož hodlá dosáhnout především nabídkou nových modelů a moderních dieselových motorů.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků