Kia opět zaznamenala rekord

Právě v době, kdy u protinožců probíhá tenisový turnaj Australia Open, přichází informace, že hlavní partner turnaje Kia Motors, si znovu za rok 2002 připsala další rekordní nárůst prodeje svých vozů na evropských trzích. Stoupající trend tak trvá už tři roky.

V porovnání s rokem 2001 dosáhl nárůst v roce 2002 9,2 %. K tomuto navýšení prodejů v Evropě přispěly zejména nové modely Sorento, Carens, Carnival a Rio. V tomto ohledu není výjimkou ani Česká republika, když si v roce 2002 vybralo 1135 zákazníků vůz značky Kia, což je o 499 více než v předchozím roce. U českých zákazníků se v kategorii osobních vozů největší pozornosti těšily modely Rio, Shuma II a Carnival.

Rostoucí zájem evropských zákazníků odráží zlepšení kvality, bezpečnosti a změny designu. V tomto trendu automobilka hodlá pokračovat a plánuje rozšíření modelové nabídky na evropských trzích. Už letos se objeví zbrusu nová luxusní limuzína Opirus a do roku 2005 to bude dalších 11 nových vozů, které budou navrženy tak, aby zcela vyhovovaly požadavkům evropských zákazníků.

Evropským centrem Kii je Kia Motors Europe, prodejní, marketingové a servisní zastoupení společnosti Kia Motors Corporation. Sídlo tohoto zastoupení je v německém Eschbornu u Frankfurtu nad Mohanem a řídí celkem 23 regionálních zastoupení automobilky v Evropě (včetně České republiky) a na Blízkém východě.

Kia Motors Corporation založená v roce 1944, je nejstarší korejskou automobilkou. Jako člen automobilové skupiny Hyundai produkuje v současnosti asi 1 150 000 vozidel a exportuje okolo 600 000 vozů ročně prostřednictvím sítě svých zastoupení ve 190 zemích celého světa. Do roku 2005 plánuje automobilka Kia prodat v Evropě okolo 300 000 vozů, čehož hodlá dosáhnout především nabídkou nových modelů a moderních dieselových motorů.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků