Kia opět zaznamenala rekord

Právě v době, kdy u protinožců probíhá tenisový turnaj Australia Open, přichází informace, že hlavní partner turnaje Kia Motors, si znovu za rok 2002 připsala další rekordní nárůst prodeje svých vozů na evropských trzích. Stoupající trend tak trvá už tři roky.

V porovnání s rokem 2001 dosáhl nárůst v roce 2002 9,2 %. K tomuto navýšení prodejů v Evropě přispěly zejména nové modely Sorento, Carens, Carnival a Rio. V tomto ohledu není výjimkou ani Česká republika, když si v roce 2002 vybralo 1135 zákazníků vůz značky Kia, což je o 499 více než v předchozím roce. U českých zákazníků se v kategorii osobních vozů největší pozornosti těšily modely Rio, Shuma II a Carnival.

Rostoucí zájem evropských zákazníků odráží zlepšení kvality, bezpečnosti a změny designu. V tomto trendu automobilka hodlá pokračovat a plánuje rozšíření modelové nabídky na evropských trzích. Už letos se objeví zbrusu nová luxusní limuzína Opirus a do roku 2005 to bude dalších 11 nových vozů, které budou navrženy tak, aby zcela vyhovovaly požadavkům evropských zákazníků.

Evropským centrem Kii je Kia Motors Europe, prodejní, marketingové a servisní zastoupení společnosti Kia Motors Corporation. Sídlo tohoto zastoupení je v německém Eschbornu u Frankfurtu nad Mohanem a řídí celkem 23 regionálních zastoupení automobilky v Evropě (včetně České republiky) a na Blízkém východě.

Kia Motors Corporation založená v roce 1944, je nejstarší korejskou automobilkou. Jako člen automobilové skupiny Hyundai produkuje v současnosti asi 1 150 000 vozidel a exportuje okolo 600 000 vozů ročně prostřednictvím sítě svých zastoupení ve 190 zemích celého světa. Do roku 2005 plánuje automobilka Kia prodat v Evropě okolo 300 000 vozů, čehož hodlá dosáhnout především nabídkou nových modelů a moderních dieselových motorů.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 30 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků