Kia Multi-S, rodinný vůz blízké budoucnosti

Nový mix mezi MPV a SUV představila Kia jako svůj koncept ve Frankfurtu. Velkoprostorový vůz s délkou 4545 mm, šířkou 1850 mm, výškou 1650 mm a rozvorem 2700 mm je předzvěstí budoucího rodinného vozu. Koncept stojí na 19" kolech z lehkých slitin a má obuty pneu o rozměru 245/45. Vystavený koncept je kompletně vybaven elektronickými pomůckami jako jsou ESP, TPMS (kontrola tlaku v pneu) ABS, protikluzovými systémy, systémy kontrolující kvalitu a čistotu vzduchu atd. Kia Multi-S je poháněna již známým šestiválcem do V o objemu 2.7 l a automatickou převodovkou. V odvozeném sériovém voze předpokládá automobilka také nasazení čtyřválcového nafťáku o objemu dva litry.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek 

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků