Kia Mesa: v Evropě bez šance

Jak to tak bývá, automobilky připravují své modely dle toho, na jaký trh budou mířit. Velké SUV zatím v Evropě místo nemají.

Oživeno 30. 7.: Přidány další fotografie produkční verze.

Pokud nějaká automobilka připraví vůz, který se vymyká obvyklým třídám a ještě k němu nenabídne moderní naftový motor, pak v podstatě nemá šanci na solidní evropské prodeje. Není proto divu, že přišla zpráva o modelu Mesa, která evropské řidiče nepotěší.

Tento bezmála pět metrů dlouhý vůz totiž do Evropy nakonec vůbec nepůjde a bude určen jen pro americký trh. Původně to vypadalo, že by Evropa mohla dostat opravdu velké a vcelku levné SUV, ale nyní je jasné, že tomu tak nebude.

Ostatně o tom, že by se Mesa v Evropě prosazovala jen těžko, hovoří i motory. Šestiválec o objemu 3,5 litru s výkonem 260 koní doplní v budoucnu i osmiválcový benzínový agregát. Kia dokonce uvažuje o nasazení většího naftového agregátu, i ten by ale měl být určen jen pro americké zákazníky.

Jednoduše řečeno Kia Mesa je příliš velká, příliš benzínová a příliš americká na to, aby měla úspěch v konzervativní Evropě.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Kia Mesa koncept
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
První detaly produkční verze

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků