Kia Mesa: v Evropě bez šance

Jak to tak bývá, automobilky připravují své modely dle toho, na jaký trh budou mířit. Velké SUV zatím v Evropě místo nemají.

Oživeno 30. 7.: Přidány další fotografie produkční verze.

Pokud nějaká automobilka připraví vůz, který se vymyká obvyklým třídám a ještě k němu nenabídne moderní naftový motor, pak v podstatě nemá šanci na solidní evropské prodeje. Není proto divu, že přišla zpráva o modelu Mesa, která evropské řidiče nepotěší.

Tento bezmála pět metrů dlouhý vůz totiž do Evropy nakonec vůbec nepůjde a bude určen jen pro americký trh. Původně to vypadalo, že by Evropa mohla dostat opravdu velké a vcelku levné SUV, ale nyní je jasné, že tomu tak nebude.

Ostatně o tom, že by se Mesa v Evropě prosazovala jen těžko, hovoří i motory. Šestiválec o objemu 3,5 litru s výkonem 260 koní doplní v budoucnu i osmiválcový benzínový agregát. Kia dokonce uvažuje o nasazení většího naftového agregátu, i ten by ale měl být určen jen pro americké zákazníky.

Jednoduše řečeno Kia Mesa je příliš velká, příliš benzínová a příliš americká na to, aby měla úspěch v konzervativní Evropě.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Kia Mesa koncept
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
První detaly produkční verze

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 29 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků