Kia láká na novou generaci Soulu. Opět ho uvede také v čistě elektrické verzi

Nová generace Kie Soul je nachystána k premiéře. Crossover by si měl nadále zachovat svou „funky“ povahu a design.

Kia nám oficiálně potvrzuje, že na podzimním autosalonu v Los Angeles opravdu ukáže třetí generaci stylového crossoveru Soul. Ve světě se předchozím generacím poměrně dařilo, na což se bude snažit navázat i novinka, ke které automobilka zveřejňuje první upoutávku.

Fotka ukazuje část zádě s typicky vertikálními svítilnami a logem Soul, umístěném v plastovém/gumovém dílů prodlužujícím okenní linie vozu. Z dřívějších maskovaných prototypů bylo ostatně zjevné, že nová generace naváže na předchozí verzi a její „krabicoidní“ proporce s oblejšími hranami.

Na vozech Kia a Hyundai se objeví solární panely. Nepůjde jen o elektromobily

Na vozech Kia a Hyundai se objeví solární panely. Nepůjde jen o elektromobily

Platformu si zřejmě nový Soul vypůjčí od současného modelu Stonic, respektive příbuzného Hyundaie Kona. Podle všeho by mohl narůst i rozvor náprav pro zvětšení prostoru pro cestující. Uvnitř se očekává architektura částečně vypůjčená z nynějších modelů značky, dotykový displej infotainmentu bude zřejmě trčet z palubní desky.

Pod kapotou bychom čekali dosavadní portfolio motorizací Kie s benzinovými jednotkami o objemu 1,0 a 1,6 litru. O možných naftových motorech se zatím pouze spekuluje. Každopádně bude ale Kia chtít uvést také plně elektrický Soul EV, jenž by přijel v několika specifikacích podle kapacity baterie a možného dojezdu.

Kia Ceed dorazí i jako plug-in hybrid. Nejdříve kombi, poté se uvidí

Kia Ceed dorazí i jako plug-in hybrid. Nejdříve kombi, poté se uvidí

V souvislosti s novým Soulem se dříve mluvilo také o vůbec první instalaci pohonu všech kol v rámci této modelové řady. V závislosti na motorizaci pak bude Soul určitě nabízen s možností manuální či automatické převodovky.

S představením na autosalonu v L.A. máme uvedení nového Soulu trh Evropy čekat během příštího roku. Po cenové stránce by se novinka nemusela tolik lišit od svého předchůdce, který teď u nás startuje na částce 394.980 Kč.

S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

včera | Jan Mička | 11 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků