Kia láká na novinku XCeed. Crossover na základě Ceedu se představí na konci června

Po úniku několika málo fotek dokončeného vozu již také samotná Kia zveřejňuje první oficiální fotku nového crossoveru, který rozšíří modelovou rodinu Ceed. A taky už známe přesné datum premiéry.

Zcela odhalenou Kiu XCeed jsme již mohli zahlédnout na hrstce fotek, které někdo pořídil během natáčení reklamního spotu. Teď už se ovšem s oficiální fotkou dokončeného crossoveru chlubí i samotná Kia, i když si můžeme auto prohlédnout jen z profilu.

Kia XCeed na prvních fotkách! Nový crossover na základě Ceedu už nemá co skrývat

Kia XCeed na prvních fotkách! Nový crossover na základě Ceedu už nemá co skrývat

Čtvrtá varianta v modelové řadě Ceed tak doplní současný hatchback, kombi a „shooting brake“. Po stránce designu se ale bude razantněji odlišovat novými prvky – jinak působí přední maska s novým tvarem světlometů a rozdílně tvarovaným nárazníkem. Ve výsledku si ale drží klasické znaky dnešního směřování evropského oddělení značky Kia. Na modelu opět pracovalo designové studio ve Frankfurtu.

Mnoho technických detailů o autě nám zatím Kia nedopřává, každopádně ale zmiňuje, že prostorem pro posádku a objemem kufru bude konkurovat nejprodávanějším vozům na poli crossoverů v Evropě. Velikostně se XCeed zařadí mezi malý Stonic a větší Sportage.

Nové kompatkní SUV Kia už má název. Odkazuje na řeckou mytologii

Nové kompatkní SUV Kia už má název. Odkazuje na řeckou mytologii

Přestože bude novinka technicky vycházet z ostatních modelů rodiny Ceed, v případě XCeedu dojde samozřejmě i na zvýšený podvozek o pár milimetrů a dle posledních informací si má v interiéru odbýt premiéru digitální přístrojový štít a některé další prvky výbavy.

Z ostatních Ceedů se pod kapotou objeví dosavadní benzinové a naftové čtyřválce, případně i litrový tříválec, klasicky s možností manuální i automatické převodovky. O hybridní verzi se mluví také. S upoutávkou zmiňuje Kia i oficiální datum premiéry vozu. XCeed se tedy naplno představí již 26. června 2019.

TEST Opel Astra 1.4 Turbo CVT: Tříválec + CVT = Drahá poukázka na průšvih?

Opel Astra 1.4 Turbo CVT

Kompaktní Opel se při aktuálním faceliftu velmi výrazně změnil, jakkoli to tak na první pohled nevypadá. Všechny motory jsou nyní výhradně tříválcové a ten nejsilnější se pojí s převodovkou CVT. Zní to vám to jako zaručený recept na mizérii na kolech?

dnes | Petr Schnagl | 21 příspěvků
Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik | 1 příspěvek