Kia láká na novinku XCeed. Crossover na základě Ceedu se představí na konci června

Po úniku několika málo fotek dokončeného vozu již také samotná Kia zveřejňuje první oficiální fotku nového crossoveru, který rozšíří modelovou rodinu Ceed. A taky už známe přesné datum premiéry.

Zcela odhalenou Kiu XCeed jsme již mohli zahlédnout na hrstce fotek, které někdo pořídil během natáčení reklamního spotu. Teď už se ovšem s oficiální fotkou dokončeného crossoveru chlubí i samotná Kia, i když si můžeme auto prohlédnout jen z profilu.

Kia XCeed na prvních fotkách! Nový crossover na základě Ceedu už nemá co skrývat

Kia XCeed na prvních fotkách! Nový crossover na základě Ceedu už nemá co skrývat

Čtvrtá varianta v modelové řadě Ceed tak doplní současný hatchback, kombi a „shooting brake“. Po stránce designu se ale bude razantněji odlišovat novými prvky – jinak působí přední maska s novým tvarem světlometů a rozdílně tvarovaným nárazníkem. Ve výsledku si ale drží klasické znaky dnešního směřování evropského oddělení značky Kia. Na modelu opět pracovalo designové studio ve Frankfurtu.

Mnoho technických detailů o autě nám zatím Kia nedopřává, každopádně ale zmiňuje, že prostorem pro posádku a objemem kufru bude konkurovat nejprodávanějším vozům na poli crossoverů v Evropě. Velikostně se XCeed zařadí mezi malý Stonic a větší Sportage.

Nové kompatkní SUV Kia už má název. Odkazuje na řeckou mytologii

Nové kompatkní SUV Kia už má název. Odkazuje na řeckou mytologii

Přestože bude novinka technicky vycházet z ostatních modelů rodiny Ceed, v případě XCeedu dojde samozřejmě i na zvýšený podvozek o pár milimetrů a dle posledních informací si má v interiéru odbýt premiéru digitální přístrojový štít a některé další prvky výbavy.

Z ostatních Ceedů se pod kapotou objeví dosavadní benzinové a naftové čtyřválce, případně i litrový tříválec, klasicky s možností manuální i automatické převodovky. O hybridní verzi se mluví také. S upoutávkou zmiňuje Kia i oficiální datum premiéry vozu. XCeed se tedy naplno představí již 26. června 2019.

Kia

Nejstarší korejská automobilka Kia byla založena v roce 1944, automobily začala ale vyrábět až v roce 1974. Do společnosti po jejím bankrotu vstoupil v roce 1998 Hyundai.

Automobilka své vozy vyrábí i v továrnách v Česku a na Slovensku, mimo jiné i Kia Ceed.

Kia Picanto • Kia Rio •​ Kia Ceed •​ Kia Sportage •​ Kia Sorento •​ Kia Stonic •​ Kia e-Soul •​ Kia Niro

Vylepšené Mini SE Countryman nás fakt bavilo! Tříválec do zásuvky má síly až až

Mini Cooper SE Countryman All4

Jen pár desítek hodin před tím, než Česká republika na vládním semaforu zčervenala, jsme si stihli odskočit do Německa na projížďku s vylepšeným plug-in hybridním Mini Countryman. A ta jízda fakt stála za to!

26.  9.  2020 | Jan Mička | 15 příspěvků
TEST Peugeot e-208 GT 100 kW: Cizelace městského auta pro nadšence

Peugeot e-208 GT

Peugeot 208 se prodává i v elektrické variantě. Zkusili jsme si kousek v nejvyšší výbavě GT.

24.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 13 příspěvků
Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 47 příspěvků