Kia láká na novinku XCeed. Crossover na základě Ceedu se představí na konci června

Po úniku několika málo fotek dokončeného vozu již také samotná Kia zveřejňuje první oficiální fotku nového crossoveru, který rozšíří modelovou rodinu Ceed. A taky už známe přesné datum premiéry.

Zcela odhalenou Kiu XCeed jsme již mohli zahlédnout na hrstce fotek, které někdo pořídil během natáčení reklamního spotu. Teď už se ovšem s oficiální fotkou dokončeného crossoveru chlubí i samotná Kia, i když si můžeme auto prohlédnout jen z profilu.

Kia XCeed na prvních fotkách! Nový crossover na základě Ceedu už nemá co skrývat

Kia XCeed na prvních fotkách! Nový crossover na základě Ceedu už nemá co skrývat

Čtvrtá varianta v modelové řadě Ceed tak doplní současný hatchback, kombi a „shooting brake“. Po stránce designu se ale bude razantněji odlišovat novými prvky – jinak působí přední maska s novým tvarem světlometů a rozdílně tvarovaným nárazníkem. Ve výsledku si ale drží klasické znaky dnešního směřování evropského oddělení značky Kia. Na modelu opět pracovalo designové studio ve Frankfurtu.

Mnoho technických detailů o autě nám zatím Kia nedopřává, každopádně ale zmiňuje, že prostorem pro posádku a objemem kufru bude konkurovat nejprodávanějším vozům na poli crossoverů v Evropě. Velikostně se XCeed zařadí mezi malý Stonic a větší Sportage.

Nové kompatkní SUV Kia už má název. Odkazuje na řeckou mytologii

Nové kompatkní SUV Kia už má název. Odkazuje na řeckou mytologii

Přestože bude novinka technicky vycházet z ostatních modelů rodiny Ceed, v případě XCeedu dojde samozřejmě i na zvýšený podvozek o pár milimetrů a dle posledních informací si má v interiéru odbýt premiéru digitální přístrojový štít a některé další prvky výbavy.

Z ostatních Ceedů se pod kapotou objeví dosavadní benzinové a naftové čtyřválce, případně i litrový tříválec, klasicky s možností manuální i automatické převodovky. O hybridní verzi se mluví také. S upoutávkou zmiňuje Kia i oficiální datum premiéry vozu. XCeed se tedy naplno představí již 26. června 2019.

Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků
TEST Ford Ranger Raptor: The Rock s pisklavým hláskem. I tak je ale boží

Ford Ranger Raptor

Další dva válce by evropský Raptor potřeboval jako prase drbání. Naopak automat klidně mohl mít o tři nebo čtyři kvalty méně. Svým speciálním podvozkem však nový Ranger beztak o parník převyšuje všechno, co jste dosud ve třídě pick-upů znali.

13.  8.  2019 | Miro Mihálik | 8 příspěvků
TEST VW Touareg 3.0 TSI Black Style: Když nafta nevoní a spotřeba nevadí

Volkswagen Touareg 3.0 TSI 4Motion

Od uvedení nové generace Volkswagenu Touareg na český trh uběhl už více než rok. Benzinový motor je v nabídce osamocen, výkonem se však řadí k nejlepším. Stojí za zvážení, nebo je lepší zůstat u obligátního turbodieselu?

8.  8.  2019 | Jan Mička | 51 příspěvků