Kia láká na novinku XCeed. Crossover na základě Ceedu se představí na konci června

Po úniku několika málo fotek dokončeného vozu již také samotná Kia zveřejňuje první oficiální fotku nového crossoveru, který rozšíří modelovou rodinu Ceed. A taky už známe přesné datum premiéry.

Zcela odhalenou Kiu XCeed jsme již mohli zahlédnout na hrstce fotek, které někdo pořídil během natáčení reklamního spotu. Teď už se ovšem s oficiální fotkou dokončeného crossoveru chlubí i samotná Kia, i když si můžeme auto prohlédnout jen z profilu.

Kia XCeed na prvních fotkách! Nový crossover na základě Ceedu už nemá co skrývat

Kia XCeed na prvních fotkách! Nový crossover na základě Ceedu už nemá co skrývat

Čtvrtá varianta v modelové řadě Ceed tak doplní současný hatchback, kombi a „shooting brake“. Po stránce designu se ale bude razantněji odlišovat novými prvky – jinak působí přední maska s novým tvarem světlometů a rozdílně tvarovaným nárazníkem. Ve výsledku si ale drží klasické znaky dnešního směřování evropského oddělení značky Kia. Na modelu opět pracovalo designové studio ve Frankfurtu.

Mnoho technických detailů o autě nám zatím Kia nedopřává, každopádně ale zmiňuje, že prostorem pro posádku a objemem kufru bude konkurovat nejprodávanějším vozům na poli crossoverů v Evropě. Velikostně se XCeed zařadí mezi malý Stonic a větší Sportage.

Nové kompatkní SUV Kia už má název. Odkazuje na řeckou mytologii

Nové kompatkní SUV Kia už má název. Odkazuje na řeckou mytologii

Přestože bude novinka technicky vycházet z ostatních modelů rodiny Ceed, v případě XCeedu dojde samozřejmě i na zvýšený podvozek o pár milimetrů a dle posledních informací si má v interiéru odbýt premiéru digitální přístrojový štít a některé další prvky výbavy.

Z ostatních Ceedů se pod kapotou objeví dosavadní benzinové a naftové čtyřválce, případně i litrový tříválec, klasicky s možností manuální i automatické převodovky. O hybridní verzi se mluví také. S upoutávkou zmiňuje Kia i oficiální datum premiéry vozu. XCeed se tedy naplno představí již 26. června 2019.

TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

včera | Petr Schnagl | 13 příspěvků
TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

15.  6.  2019 | Miro Mihálik | 62 příspěvků
První svezení se Seatem Leon TGI 1.5 TSI. Pod 1 Kč/km i s větším motorem?

Seat Leon TGI (první svezení)

České ceny Seatu Leon TGI po modernizaci pohonného ústrojí známe už od ledna letošního roku. Nyní došlo i na první kilometry za volantem a zdá se, že na dosavadních výhodách se vůbec nic nezměnilo.

11.  6.  2019 | Jan Mička | 15 příspěvků