Kia již testuje crossover na základě Ceedu. Bude se jmenovat XCeed?

Kia plánuje dále rozšířit modelovou linii Ceedu. Nyní byl při testování zachycen prototyp naznačující příjezd malého SUV na základě tohoto modelu.

S fotkami a informacemi o dalším přírůstku do modelové řady Ceedu přišel britský Auto Express. Vyfocený prototyp s vyšším podvozkem má představovat nový model prozatím označený jako XCeed, který by v budoucnu rád konkuroval například Volkswagenu T-Roc nebo i Fordu Focus Active, tedy malým crossoverům, připomínajícím hatchbacky s vyšší světlou výškou.

Velikostně by se měl XCeed zařadit pod současný model Sportage. Po standardním hatchbacku, kombi a stylovějším „shooting brakeu“ by malé SUV zastávalo již čtvrtou karosářskou variantu Ceedu. Představení novinky se očekává na autosalon v Ženevě příští rok.  

Kia Ceed dorazí i jako plug-in hybrid. Nejdříve kombi, poté se uvidí

Kia Ceed dorazí i jako plug-in hybrid. Nejdříve kombi, poté se uvidí

Z maskovaného prototypu můžeme pouze odhadovat, že po stránce designu si XCeed ponechá většinu stylistickým prvků z rodiny Ceed. Při srovnání lze ovšem vidět pozměněnou spodní linii bočních oken, zatímco si vůz udržuje krátkou záď hatchbacku. Na blatnících se nejspíš objeví plastové lemování, jak je dnes zvykem.

Technikou bude určitě XCeed také kopírovat zbytek modelové řady a pod jeho kapotou bychom čekali dosavadní benzinové a naftové čtyřválce, případně i litrový tříválec, normálně s nabídkou manuální i automatické převodovky. Pravděpodobně si malé SUV ponechá i pohon předních kol.

Kia představila nový Soul. Do Evropy se podívá pouze jako elektrický e-Soul

Kia představila nový Soul. Do Evropy se podívá pouze jako elektrický e-Soul

Viceprezident marketingu Kie Artur Martins již na začátku roku potvrdil, že myšlenka SUV na základě Ceedu nemusí být daleko od realizace. „Současný model nepřijede v třídveřové variantě, tudíž zde máme šanci vyplnit toto místo další karosářskou verzí Ceedu,“ uvedl Martins britskému magazínu.

Takzvaný C segment SUV navíc připadá korejské automobilce jako oblast potencionálního rozvoje. „V segmentu větších SUV si vedeme dobře – náš podíl na trhu je asi 7 %. Teď máme šanci navýšit produkci, ale také musíme lehce změnit směr a přijít s novým plánem, který bude relevantnější dnešní situaci na trhu,“ naznačil Martins růst v oblasti malých SUV, kde by měl XCeed excelovat.

Minitest Nissan Altima 2.5 CVT SV: Mnohem lepší, než se může zdát

Nissan Altima 2.5 CVT SV (minitest)

Větší japonské sedany Evropa téměř ignoruje, z vlastní zkušenosti z amerických cest vám ale můžeme říci, že je to docela škoda. Třeba Nissan Altima je skvělý vůz s neskutečnou spotřebou!

dnes | Miro Mihálik | 47 příspěvků
Minitest Mini Cooper S E Countryman All4: Nabíjejte, jinak smysl nedává

Mini Cooper S E Countryman All4 (minitest)

Bruselští byrokraté nám připravili podmínky, které už brzy spustí lavinu hybridů. Pojďte se s námi skrze benzin-elektrický Countryman podívat, jak bude vypadat všední realita příštích let.

8.  12.  2018 | Miro Mihálik | 12 příspěvků
TEST Audi A6 50 TDI quattro: Maximálně efektivní manažerský balíček?

Audi A6 50 TDI quattro

Audi přispěchala s novou A6 v nejisté emisní době, stojí na úplně nových základech a spolu s A8 reprezentuje nové pojetí interiéru. A postavit se má aktuální velmi povedené pětkové řadě od BMW. To je hodně úkolů na jeden sedan vyšší střední třídy!

6.  12.  2018 | Milan Lažanský | 38 příspěvků