Kia již testuje crossover na základě Ceedu. Bude se jmenovat XCeed?

Kia plánuje dále rozšířit modelovou linii Ceedu. Nyní byl při testování zachycen prototyp naznačující příjezd malého SUV na základě tohoto modelu.

S fotkami a informacemi o dalším přírůstku do modelové řady Ceedu přišel britský Auto Express. Vyfocený prototyp s vyšším podvozkem má představovat nový model prozatím označený jako XCeed, který by v budoucnu rád konkuroval například Volkswagenu T-Roc nebo i Fordu Focus Active, tedy malým crossoverům, připomínajícím hatchbacky s vyšší světlou výškou.

Velikostně by se měl XCeed zařadit pod současný model Sportage. Po standardním hatchbacku, kombi a stylovějším „shooting brakeu“ by malé SUV zastávalo již čtvrtou karosářskou variantu Ceedu. Představení novinky se očekává na autosalon v Ženevě příští rok.  

Kia Ceed dorazí i jako plug-in hybrid. Nejdříve kombi, poté se uvidí

Kia Ceed dorazí i jako plug-in hybrid. Nejdříve kombi, poté se uvidí

Z maskovaného prototypu můžeme pouze odhadovat, že po stránce designu si XCeed ponechá většinu stylistickým prvků z rodiny Ceed. Při srovnání lze ovšem vidět pozměněnou spodní linii bočních oken, zatímco si vůz udržuje krátkou záď hatchbacku. Na blatnících se nejspíš objeví plastové lemování, jak je dnes zvykem.

Technikou bude určitě XCeed také kopírovat zbytek modelové řady a pod jeho kapotou bychom čekali dosavadní benzinové a naftové čtyřválce, případně i litrový tříválec, normálně s nabídkou manuální i automatické převodovky. Pravděpodobně si malé SUV ponechá i pohon předních kol.

Kia představila nový Soul. Do Evropy se podívá pouze jako elektrický e-Soul

Kia představila nový Soul. Do Evropy se podívá pouze jako elektrický e-Soul

Viceprezident marketingu Kie Artur Martins již na začátku roku potvrdil, že myšlenka SUV na základě Ceedu nemusí být daleko od realizace. „Současný model nepřijede v třídveřové variantě, tudíž zde máme šanci vyplnit toto místo další karosářskou verzí Ceedu,“ uvedl Martins britskému magazínu.

Takzvaný C segment SUV navíc připadá korejské automobilce jako oblast potencionálního rozvoje. „V segmentu větších SUV si vedeme dobře – náš podíl na trhu je asi 7 %. Teď máme šanci navýšit produkci, ale také musíme lehce změnit směr a přijít s novým plánem, který bude relevantnější dnešní situaci na trhu,“ naznačil Martins růst v oblasti malých SUV, kde by měl XCeed excelovat.

TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

včera | Jan Mička | 60 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků
TEST BMW M850i xDrive Coupé: Do klubu rváčů v rukavičkách

BMW M850i xDrive

Lexus LC je možná zábavnější a lépe se poslouchá a Mercedes S Coupé je pravděpodobně o chloupek komfortnější. Lepší definice třídy gran turismo však na silnice snad ještě nevyjela.

13.  4.  2019 | Miro Mihálik | 15 příspěvků