Kia již testuje crossover na základě Ceedu. Bude se jmenovat XCeed?

Kia plánuje dále rozšířit modelovou linii Ceedu. Nyní byl při testování zachycen prototyp naznačující příjezd malého SUV na základě tohoto modelu.

S fotkami a informacemi o dalším přírůstku do modelové řady Ceedu přišel britský Auto Express. Vyfocený prototyp s vyšším podvozkem má představovat nový model prozatím označený jako XCeed, který by v budoucnu rád konkuroval například Volkswagenu T-Roc nebo i Fordu Focus Active, tedy malým crossoverům, připomínajícím hatchbacky s vyšší světlou výškou.

Velikostně by se měl XCeed zařadit pod současný model Sportage. Po standardním hatchbacku, kombi a stylovějším „shooting brakeu“ by malé SUV zastávalo již čtvrtou karosářskou variantu Ceedu. Představení novinky se očekává na autosalon v Ženevě příští rok.  

Kia Ceed dorazí i jako plug-in hybrid. Nejdříve kombi, poté se uvidí

Kia Ceed dorazí i jako plug-in hybrid. Nejdříve kombi, poté se uvidí

Z maskovaného prototypu můžeme pouze odhadovat, že po stránce designu si XCeed ponechá většinu stylistickým prvků z rodiny Ceed. Při srovnání lze ovšem vidět pozměněnou spodní linii bočních oken, zatímco si vůz udržuje krátkou záď hatchbacku. Na blatnících se nejspíš objeví plastové lemování, jak je dnes zvykem.

Technikou bude určitě XCeed také kopírovat zbytek modelové řady a pod jeho kapotou bychom čekali dosavadní benzinové a naftové čtyřválce, případně i litrový tříválec, normálně s nabídkou manuální i automatické převodovky. Pravděpodobně si malé SUV ponechá i pohon předních kol.

Kia představila nový Soul. Do Evropy se podívá pouze jako elektrický e-Soul

Kia představila nový Soul. Do Evropy se podívá pouze jako elektrický e-Soul

Viceprezident marketingu Kie Artur Martins již na začátku roku potvrdil, že myšlenka SUV na základě Ceedu nemusí být daleko od realizace. „Současný model nepřijede v třídveřové variantě, tudíž zde máme šanci vyplnit toto místo další karosářskou verzí Ceedu,“ uvedl Martins britskému magazínu.

Takzvaný C segment SUV navíc připadá korejské automobilce jako oblast potencionálního rozvoje. „V segmentu větších SUV si vedeme dobře – náš podíl na trhu je asi 7 %. Teď máme šanci navýšit produkci, ale také musíme lehce změnit směr a přijít s novým plánem, který bude relevantnější dnešní situaci na trhu,“ naznačil Martins růst v oblasti malých SUV, kde by měl XCeed excelovat.

TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

včera | Jan Mička | 108 příspěvků
TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

15.  6.  2019 | Miro Mihálik | 64 příspěvků