Kia chystá další malé SUV. Zaměří se na mileniály a uvede design pro budoucí modely

Další den, další SUV. Korejská Kia tak uveřejnila první ilustrace dalšího malého SUV, které se zaměří na vybrané publikum. I přes nálepku „globálního modelu“ jej však v Evropě neuvidíme.

S modely kategorie SUV má Kia do budoucna ještě velké plány. Není tomu dávno, co na autosalonu v Soulu představila hned trojici konceptů chystaných modelů. Jeden z nich je už přitom za dveřmi a automobilka nyní zveřejňuje jeho první ilustrace. Novinka bude inspirována studií SP Signature (viz galerie) a dle informací Kie má být určena „pro generaci mileniálů“.

Automobilka malé SUV označuje za „globální model“. Touto nálepkou se ale nenechte zmást, protože navzdory tomu Kia potvrdila, že vůz nezavítá na evropský trh. Ostatně nelze říct, že by Evropa další malé SUV potřebovala. Na starém kontinentu teď značka chystá uvedení nového crossoveru na základě modelové řady Ceed (viz galerie).

Kia potvrzuje uvedení crossoveru na základě Ceedu. Novinky se dočkáme ještě letos

Kia potvrzuje uvedení crossoveru na základě Ceedu. Novinky se dočkáme ještě letos

Dosud nepojmenovaný model má ostatně přivést další nové prvky designového směřování značky a částečně předpovědět řešení, která Kia v určitě podobě zavede i na budoucí generace Sorenta, Sportage nebo Stonicu a možná i na zmíněném crossoveru z rodiny Ceed.

Technické informace si zatím Kia drží pro sebe. Na ilustracích se pak novinka vyznačuje docela mohutným vzezřením a širokými boky, přestože má model v nabídce zaujmout pozici vůbec nejmenšího SUV. Členitá přední maska pak zdánlivě spojuje mřížku chladiče s LED světlomety.

V Jižní Koreji vstoupí novinka do prodeje už během letoška, poté budou následovat další vybrané trhy.

TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

včera | AutoRevue.cz | 44 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků