Kia chystá další malé SUV. Zaměří se na mileniály a uvede design pro budoucí modely

Další den, další SUV. Korejská Kia tak uveřejnila první ilustrace dalšího malého SUV, které se zaměří na vybrané publikum. I přes nálepku „globálního modelu“ jej však v Evropě neuvidíme.

S modely kategorie SUV má Kia do budoucna ještě velké plány. Není tomu dávno, co na autosalonu v Soulu představila hned trojici konceptů chystaných modelů. Jeden z nich je už přitom za dveřmi a automobilka nyní zveřejňuje jeho první ilustrace. Novinka bude inspirována studií SP Signature (viz galerie) a dle informací Kie má být určena „pro generaci mileniálů“.

Automobilka malé SUV označuje za „globální model“. Touto nálepkou se ale nenechte zmást, protože navzdory tomu Kia potvrdila, že vůz nezavítá na evropský trh. Ostatně nelze říct, že by Evropa další malé SUV potřebovala. Na starém kontinentu teď značka chystá uvedení nového crossoveru na základě modelové řady Ceed (viz galerie).

Kia potvrzuje uvedení crossoveru na základě Ceedu. Novinky se dočkáme ještě letos

Kia potvrzuje uvedení crossoveru na základě Ceedu. Novinky se dočkáme ještě letos

Dosud nepojmenovaný model má ostatně přivést další nové prvky designového směřování značky a částečně předpovědět řešení, která Kia v určitě podobě zavede i na budoucí generace Sorenta, Sportage nebo Stonicu a možná i na zmíněném crossoveru z rodiny Ceed.

Technické informace si zatím Kia drží pro sebe. Na ilustracích se pak novinka vyznačuje docela mohutným vzezřením a širokými boky, přestože má model v nabídce zaujmout pozici vůbec nejmenšího SUV. Členitá přední maska pak zdánlivě spojuje mřížku chladiče s LED světlomety.

V Jižní Koreji vstoupí novinka do prodeje už během letoška, poté budou následovat další vybrané trhy.

TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

včera | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků
Minitest Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid: Víme, že má duši!

Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid

Nová Corolla je pohled na segment C po Japonsku. Mazdě to vyšlo, Toyota má v rukávu hybridní trumfy.

10.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 69 příspěvků