Kia chystá další malé SUV. Zaměří se na mileniály a uvede design pro budoucí modely

Další den, další SUV. Korejská Kia tak uveřejnila první ilustrace dalšího malého SUV, které se zaměří na vybrané publikum. I přes nálepku „globálního modelu“ jej však v Evropě neuvidíme.

S modely kategorie SUV má Kia do budoucna ještě velké plány. Není tomu dávno, co na autosalonu v Soulu představila hned trojici konceptů chystaných modelů. Jeden z nich je už přitom za dveřmi a automobilka nyní zveřejňuje jeho první ilustrace. Novinka bude inspirována studií SP Signature (viz galerie) a dle informací Kie má být určena „pro generaci mileniálů“.

Automobilka malé SUV označuje za „globální model“. Touto nálepkou se ale nenechte zmást, protože navzdory tomu Kia potvrdila, že vůz nezavítá na evropský trh. Ostatně nelze říct, že by Evropa další malé SUV potřebovala. Na starém kontinentu teď značka chystá uvedení nového crossoveru na základě modelové řady Ceed (viz galerie).

Kia potvrzuje uvedení crossoveru na základě Ceedu. Novinky se dočkáme ještě letos

Kia potvrzuje uvedení crossoveru na základě Ceedu. Novinky se dočkáme ještě letos

Dosud nepojmenovaný model má ostatně přivést další nové prvky designového směřování značky a částečně předpovědět řešení, která Kia v určitě podobě zavede i na budoucí generace Sorenta, Sportage nebo Stonicu a možná i na zmíněném crossoveru z rodiny Ceed.

Technické informace si zatím Kia drží pro sebe. Na ilustracích se pak novinka vyznačuje docela mohutným vzezřením a širokými boky, přestože má model v nabídce zaujmout pozici vůbec nejmenšího SUV. Členitá přední maska pak zdánlivě spojuje mřížku chladiče s LED světlomety.

V Jižní Koreji vstoupí novinka do prodeje už během letoška, poté budou následovat další vybrané trhy.

Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

včera | Lukáš Prejzek | 8 příspěvků
Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

6.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 30 příspěvků
Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

4.  8.  2020 | Stanislav Kolman | 81 příspěvků