Kia Ceed má po faceliftu: Je vybavenější, bezpečnější a pokračuje s elektrifikací

V mild-hybridní verzi přichází pod kapotu Ceedu další motorizace. Rozšířila se také nabídka asistenčních systémů.

Současná generace Kie Ceed je na trhu již zhruba třetím rokem. Pro modelovou řadu si tak korejská automobilka přichystala modernizaci. Vylepšení se dočkal hatchback, kombi SW i „shooting brake“ ProCeed. V rodině modelů nejmladší crossover XCeed zatím v omlazeném provedení nepřijíždí, jeho modernizace tak proběhne v budoucnu samostatně.  

Po stránce designu má Ceed trochu agresivnější vzezření, tím více v případě sportovnějších verzí Ceed GT a ProCeed GT. Přepracované nárazníky, maska a rovněž nové logo automobilky se objevují na všech verzích modelu. Mění se rovněž grafika denního osvětlení předních full-LED světlometů, přičemž GT a GT-Line varianty přijíždějí s vlastní novou grafikou zadních svítilen. Nabídku doplňují nové designy kol, odstíny karoserie a barevné kombinace interiéru.

Uvnitř Ceedů je před řidičem nadále 12,3palcový displej přístrojového štítu (nyní s novou grafikou) a palubní desku doplňuje 10,25palcová obrazovka infotainmentu. Vyladění a nových funkcí se dočkala aplikace pro vzdálený přístup k vozu, rozhraní Android Auto a Apple CarPlay teď fungují bezdrátově a přední sedačky mohou být vyhřívané i odvětrávané, přičemž vyhřívání je dostupné i pro zadní sedadla.

Vylepšení se dočkal i soubor asistenčních a bezpečnostních systémů ADAS. Ceed dostává nově funkci sledování mrtvého úhlu s aktivním odvrácením kolize nebo rozšířené sledování únavy řidiče s funkcí upozorňování na rozjezd vozidla vpředu (například na semaforech nebo při popojíždění v koloně). Funkce následování v jízdním pruhu je teď dostupná i pro vozy s manuální převodovkou a aktivní upozornění na přijíždějící vozidla v příčném směru teď umí auto nouzově zabrzdit v případě hrozící nehody.

Pod kapotou Ceedu pokračuje Kia na vlně elektrifikace. V mild-hybridní verzi je nyní dostupný i výchozí litrový tříválec (73 kW/100 k) a také nedávno uvedený čtyřválec 1.5 T-GDI (118 kW/160 k). Tříválec dostává nově i převodovku DCT. V nabídce zůstává mild-hybridní diesel 1.6 CRDi (100 kW/136 k) a rovněž vrcholný benzinový čtyřválec 1.6 T-GDi pro verze GT (150 kW/204 k). Plug-in hybrid 1.6 GDI PHEV (104 kW/141 k) je nadále výhradou pro Ceed SW (a XCeed).

Modernizovaná Kia Ceed se začne vyrábět letos v srpnu v závodu Kia v Žilině na Slovensku. Na evropských trzích bude k dispozici během 4. čtvrtletí 2021.

Kia Ceed

Kia Ceed způsobila při svém příchodu pořádné pozdvižení sedmiletou zárukou, která nadále přetrvává. První generace se stala Autem roku 2008 v České republice, když o jediný bod porazila Ford Mondeo, a dokonce prošla tvrdou školou britského televizního Top Gearu coby auto za rozumnou cenu.

Třetí generace přichází v roce 2018 dokonce ve čtyřech karosářských verzích, zaujal především crossover Kia XCeed.

Ceny a výbava • Test Kia Ceed 1.4 T-GDI  Kia XCeed • Test Kia XCeed • Plug-in hybridy

Diskuze (1) Další článek: Nový Mercedes SL ukázal interiér. Chytře bojuje proti odrazům slunce na displejích

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,