Kia cee´d XR, ostrý hot hatch skutečně bude

Korejská automobilka Kia zanedlouho vstoupí do vod ostrých hatchbacků nižší střední třídy. Po měsících spekulaci bylo potvrzeno, že Kia skutečně přijde s ostrým modelem, který bude vycházet z modelu Cee´d.

Navíc Kia připraví hned dvě verze svého hot hatche. První, který půjde do Evropy, bude disponovat dvoulitrovým motorem, který bude přeplňovat turbodmychadlo a jeho výkon nepůjde pod 147 kW (200 k). Druhá verze bude určena pro Spojené státy a stejný agregát by měl dostat přeplňování pomocí kompresoru. Výkon této verze by měl být zhruba stejný jako u Evropské.

Kia prozatím představila jen „obyčejný” Cee´d se sportovním paketem, ovšem právě tento styling by měl tvořit základní look budoucího hot hatche. Čekají se totiž jen velmi decentní změny a pořádná dávka výkonu k dobru.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Foto: carscoop.com
Kia Cee`d xR

Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

včera | Radek Pecák | 18 příspěvků
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 31 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků