Kia bude úspornější a zelenější

Ani korejská automobilka Kia nespí na vavřínech a pracuje na tom, aby po roce 2012 plnila plánované průměrné emise CO2. Aby automobilky splnily průměrné emise CO2 ve výši 130 g/km, je třeba aby se všechny motor staly úspornější a tedy dosahovaly výrazně nižších průměrných emisí oxidu uhličitého.

Pokud chce tedy mít automobilka v nabídce velké motory s velkou spotřebou, musí zároveň mít i malé motory s malou spotřebou a emisemi. Automobilky Kia v současnosti vypouštějí průměrně 163 g CO2 na km. Kia má plány, že v roce 2009 budou vozy průměrně vypouštět 140 g/km a v roce 2012 pak magických 130 g/km.

Tohoto výsledku chce Kia dosáhnout hlavně pokročilými technologiemi a také návrhem aerodynamiky vozů. Spotřeba samotných motorů má do daného termínu klesnout o více než 20 procent a to při zachování stejných nebo lepších parametrů.

Když se k tomu připočte design vozu, který bude mít nižší aerodynamický odpor, převodovky a hnací ústrojí, kde se sníží ztráty a další. Kia zároveň plánuje nasadit dvouspojkový automat a také systémy jako je stop and start.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků