Kia bude úspornější a zelenější

Ani korejská automobilka Kia nespí na vavřínech a pracuje na tom, aby po roce 2012 plnila plánované průměrné emise CO2. Aby automobilky splnily průměrné emise CO2 ve výši 130 g/km, je třeba aby se všechny motor staly úspornější a tedy dosahovaly výrazně nižších průměrných emisí oxidu uhličitého.

Pokud chce tedy mít automobilka v nabídce velké motory s velkou spotřebou, musí zároveň mít i malé motory s malou spotřebou a emisemi. Automobilky Kia v současnosti vypouštějí průměrně 163 g CO2 na km. Kia má plány, že v roce 2009 budou vozy průměrně vypouštět 140 g/km a v roce 2012 pak magických 130 g/km.

Tohoto výsledku chce Kia dosáhnout hlavně pokročilými technologiemi a také návrhem aerodynamiky vozů. Spotřeba samotných motorů má do daného termínu klesnout o více než 20 procent a to při zachování stejných nebo lepších parametrů.

Když se k tomu připočte design vozu, který bude mít nižší aerodynamický odpor, převodovky a hnací ústrojí, kde se sníží ztráty a další. Kia zároveň plánuje nasadit dvouspojkový automat a také systémy jako je stop and start.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 42 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 67 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků