Kia bude úspornější a zelenější

Ani korejská automobilka Kia nespí na vavřínech a pracuje na tom, aby po roce 2012 plnila plánované průměrné emise CO2. Aby automobilky splnily průměrné emise CO2 ve výši 130 g/km, je třeba aby se všechny motor staly úspornější a tedy dosahovaly výrazně nižších průměrných emisí oxidu uhličitého.

Pokud chce tedy mít automobilka v nabídce velké motory s velkou spotřebou, musí zároveň mít i malé motory s malou spotřebou a emisemi. Automobilky Kia v současnosti vypouštějí průměrně 163 g CO2 na km. Kia má plány, že v roce 2009 budou vozy průměrně vypouštět 140 g/km a v roce 2012 pak magických 130 g/km.

Tohoto výsledku chce Kia dosáhnout hlavně pokročilými technologiemi a také návrhem aerodynamiky vozů. Spotřeba samotných motorů má do daného termínu klesnout o více než 20 procent a to při zachování stejných nebo lepších parametrů.

Když se k tomu připočte design vozu, který bude mít nižší aerodynamický odpor, převodovky a hnací ústrojí, kde se sníží ztráty a další. Kia zároveň plánuje nasadit dvouspojkový automat a také systémy jako je stop and start.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků