Kia a Karmann jednají, bude z toho korejské kabrio?

Kia v posledních dnech jedná s německou společností Karmann o uzavření smlouvy ohledně připravovaného kabrioletu. Korejská automobilka přitom s Karmannem již v minulosti pracovala, konkrétně v roku 1990 na SUV Sportage a právě na konceptu ex_cee`d, který vzbudil v březnu na autosalonu v Ženevě velmi pozitivní ohlasy.

Tip: Více informací o Kii ex_cee`d naleznete zde.

Mluvčí Kie oznámil, že konečné rozhodnutí ještě nepadlo. Pokud se tak stane, kabrio odvozené od modelu cee`d tak zřejmě dostane zelenou, ale automobilka nepopřela ani spolupráci ve vzdálenější budoucnosti. Karmann má bohaté zkušenosti s výrobou střešních systémů, pod její ruce patří například vozy jako Bentley Continental GTC, Audi A4 cabrio nebo Mercedes CLK.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Kia ex cee`d

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 15 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků