Ken Block vyrazil do Číny. Hoonitruckem teď pokreslil i 99 zatáček Brány do nebes

Po Volkswagenu vyrazil na klikatou horskou cestu v Číně i Ken Block. Jízdu ale samozřejmě pojal svým specifickým stylem.

Takzvaná „Brána do nebes“, neboli čínská silnice Tianmen Shan Big Gate Road na úpatí hory Tianmen, se v poslední době těší pořádnému mezinárodnímu zájmu. Poté, co na místě stanovil rekordní čas Volkswagen se svým placatým elektrickým speciálem ID.R, se na místo vydal i populární „palič pneumatik“ Ken Block, aby ukázal své řemeslo.

Zatímco VW ID.R ujel 10,906 km dlouhý úsek s 99 zatáčkami za 7 minut a 38,585 vteřiny, v případě jízdy amerického showmana samozřejmě nikdo čas neměřil. Hlavním úkolem bylo silnici klasicky pomalovat v Blockově stylu, tím myslíme čárami od pneumatik jeho speciálního „Hoonitrucku“.

VW zveřejnil záběry z jízdy ID.R v Číně. Takovou rychlost si představíte jen stěží

VW zveřejnil záběry z jízdy ID.R v Číně. Takovou rychlost si představíte jen stěží

Rozsáhle upravený Ford F-150 z roku 1977 se nám již představil v desátém dílu známé série Gymkhana. Svých 914 koní (672 kW) řádně využil také na čínské silnici, kde snad jediná zatáčka nepřišla nazmar Blockovu „bokování“.

Střih je klasicky perfektní, nešetřilo se opět GoPro kamerami pro netradiční záběry, drony zajistily epická panoráma a ozvěnu vytočeného 3,5litrového twin-turbo šestiválce, který byste našli v závodním Fordu GT, asi netřeba více rozebírat. Prostě standardně skvělá produkce od Hoonigan Media Machine.

TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

včera | Petr Schnagl | 15 příspěvků
Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí?

Škoda Citigoe iV

Na prezentaci v Nizozemsku jsme vedle plug-in hybridní Škody Superb poprvé vyzkoušeli také první sériově vyráběný elektromobil s okřídleným šípem ve znaku. Odsouzen k úspěchu ale byl už dlouho před tím.

3.  12.  2019 | Jan Mička | 144 příspěvků
Levné Hyundaie i20 a i30 na ostří nože: Hodně muziky za méně než 300.000 Kč!

Hyundai i20 vs. Hyundai i30

Řekněme, že chcete nové auto a stanovíte si limit 300 tisíc korun. Český Hyundai má pro vás hned dvě lákavé nabídky.

1.  12.  2019 | Vladimír Kadera | 82 příspěvků