Ken Block vyrazil do Číny. Hoonitruckem teď pokreslil i 99 zatáček Brány do nebes

Po Volkswagenu vyrazil na klikatou horskou cestu v Číně i Ken Block. Jízdu ale samozřejmě pojal svým specifickým stylem.

Takzvaná „Brána do nebes“, neboli čínská silnice Tianmen Shan Big Gate Road na úpatí hory Tianmen, se v poslední době těší pořádnému mezinárodnímu zájmu. Poté, co na místě stanovil rekordní čas Volkswagen se svým placatým elektrickým speciálem ID.R, se na místo vydal i populární „palič pneumatik“ Ken Block, aby ukázal své řemeslo.

Zatímco VW ID.R ujel 10,906 km dlouhý úsek s 99 zatáčkami za 7 minut a 38,585 vteřiny, v případě jízdy amerického showmana samozřejmě nikdo čas neměřil. Hlavním úkolem bylo silnici klasicky pomalovat v Blockově stylu, tím myslíme čárami od pneumatik jeho speciálního „Hoonitrucku“.

VW zveřejnil záběry z jízdy ID.R v Číně. Takovou rychlost si představíte jen stěží

VW zveřejnil záběry z jízdy ID.R v Číně. Takovou rychlost si představíte jen stěží

Rozsáhle upravený Ford F-150 z roku 1977 se nám již představil v desátém dílu známé série Gymkhana. Svých 914 koní (672 kW) řádně využil také na čínské silnici, kde snad jediná zatáčka nepřišla nazmar Blockovu „bokování“.

Střih je klasicky perfektní, nešetřilo se opět GoPro kamerami pro netradiční záběry, drony zajistily epická panoráma a ozvěnu vytočeného 3,5litrového twin-turbo šestiválce, který byste našli v závodním Fordu GT, asi netřeba více rozebírat. Prostě standardně skvělá produkce od Hoonigan Media Machine.

TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

dnes | Vladimír Kadera | 6 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků