Ken Block upravuje nejošklivější Ford Mustang historie. Říká mu Hoonifox

Známý „palič pneumatik“ ukazuje představu další bestie pro sérii videí Gymkhana.

Ať už se díváte na tvorbu a kariéru showmana/pilota/byznysmena Kena Blocka jakkoliv, jeho poslední trend ve stavbě unikátních, pneumatik pálících monster si nepochybně zaslouží uznání. V rámci populárních videí Gymkhana se v poslední době ukázal Hoonicorn či třeba Hoonitruck. A jak to vypadá, sérií šílených projektů možná zanedlouho doplní i Hoonifox.

Jako tvář Fordu samozřejmě Block opět sáhl po některém z modelů značky a opět se také koukl do minulosti. Nová driftovací mašina tak nejspíš vznikne na základě Fordu Mustang třetí generace, které se obecně přezdívá fox-body Mustang s ohledem na jeho platformu Fox. A jak byste čekali, ani tady se nebude Block držet zpátky, co se týče úprav.

Ken Block vyrazil do Číny. Hoonitruckem teď pokreslil i 99 zatáček Brány do nebes

Ken Block vyrazil do Číny. Hoonitruckem teď pokreslil i 99 zatáček Brány do nebes

S ohledem na současnou situaci je zatím Hoonifox pouze virtuální představou, na které pracoval designér Ash Thorp, mimochodem zodpovědný například za nadcházející nový Batmobil. Block má nicméně skutečnou myšlenku Hoonifox postavit, jakmile to jen bude možné. O technice nic extra nevíme, ale výkon sahající někde k tisícovce koní by nemusel být daleko pravdě.

Vizuálně si bere Hoonifox inspiraci z další plejády starých fox-body Mustangů, ať už na tuningové scéně nebo v motorsportu. Razantní rozšíření a obří, vyříznuté blatníky nechybí, stejně jako průduchy v předních blatnících nebo obrovský „nasávač“ vystupující z kapoty. Výfuky jsou umístěny na boku, vzadu najdete agresivní difuzor a zadní spoiler má připomínat speciál ze série DTM.

Ford představil další Mustang do zásuvky. Má 1400 koní a zní jako naštvaná vrtačka

Ford představil další Mustang do zásuvky. Má 1400 koní a zní jako naštvaná vrtačka

Jelikož Hoonifox existuje pouze ve virtuální formě, Thorp jej vyhotovil v řadě různých barevných motivů. Od klasického Blockova stylu, čistě karbonové nebo čistě bílé verze, až po svítivě barevnou variantu, která přesně zapadá do stylu šílených 80. let. Koukněte se do galerie…

Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

včera | Petr Schnagl | 66 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 50 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků