Ken Block se projel s novým Fordem Mustang Mach-E. Hodnocení bylo jasné předem

Profesionální „palič“ pneumatik Ken Block měl možnost projet jeden z prototypů nového elektrického SUV Mustang Mach-E. Na žádnou elektro Gymkhanu však k jeho zklamání nedošlo…

„Vlastně ho ani nechci mít rád. Mám rád spalovací motory. Ale tohle je fakt cool,“ uzavřel jednu z jízd Ken Block. Nový Ford Mustang Mach-E se tedy dostal do rukou i známému showmanovi, rallye pilotovi a úspěšnému podnikateli, který se proslavil především video sérií Gymkhana, ve které stylovým způsobem prohání auta smykem.

Těžko nicméně čekat, že by Block nové elektrické SUV kdovíjak zkritizoval, když s automobilkou už od roku 2010 úzce spolupracuje a vlastně je její tváří. Vždyť i jeho poslední speciál „Hoonitruck“ stojí na základě Fordu, ač jde o starý pick-up Ford F-150 z roku 1977. Block si v Machu-E neodpustil poznámku, že i SUV by nebylo špatným základem pro nějakou šílenou stavbu. Třeba se tak „elektro-gymkhany“ fakt někdy dočkáme…

Ford Mustang Mach-E oficiálně: Má dva kufry, dojezd 600 km, známe i české ceny

Ford Mustang Mach-E oficiálně: Má dva kufry, dojezd 600 km, známe i české ceny

Block měl v Machu-E pouze omezený čas za volantem a navíc projížděl jeden ze tří prototypů v ještě zamaskované formě. Několikrát a vysloveně měl přitom zakázáno jezdit s autem ostřeji, i když se neustále snažil o svolení popustit uzdu svému stylu jízdy.  

Během projížďky nicméně zmínil i citelně nízké těžiště vozu s bateriemi uloženými v podlaze, kvapnou akceleraci, zátah točivého momentu a dobrou přilnavost a ovladatelnost i na mokru. Podle Blocka tedy odvedl Ford dobrou práci.

TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

dnes | Vladimír Kadera | 2 příspěvky
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků