Ken Block se projel s novým Fordem Mustang Mach-E. Hodnocení bylo jasné předem

Profesionální „palič“ pneumatik Ken Block měl možnost projet jeden z prototypů nového elektrického SUV Mustang Mach-E. Na žádnou elektro Gymkhanu však k jeho zklamání nedošlo…

„Vlastně ho ani nechci mít rád. Mám rád spalovací motory. Ale tohle je fakt cool,“ uzavřel jednu z jízd Ken Block. Nový Ford Mustang Mach-E se tedy dostal do rukou i známému showmanovi, rallye pilotovi a úspěšnému podnikateli, který se proslavil především video sérií Gymkhana, ve které stylovým způsobem prohání auta smykem.

Těžko nicméně čekat, že by Block nové elektrické SUV kdovíjak zkritizoval, když s automobilkou už od roku 2010 úzce spolupracuje a vlastně je její tváří. Vždyť i jeho poslední speciál „Hoonitruck“ stojí na základě Fordu, ač jde o starý pick-up Ford F-150 z roku 1977. Block si v Machu-E neodpustil poznámku, že i SUV by nebylo špatným základem pro nějakou šílenou stavbu. Třeba se tak „elektro-gymkhany“ fakt někdy dočkáme…

Ford Mustang Mach-E oficiálně: Má dva kufry, dojezd 600 km, známe i české ceny

Ford Mustang Mach-E oficiálně: Má dva kufry, dojezd 600 km, známe i české ceny

Block měl v Machu-E pouze omezený čas za volantem a navíc projížděl jeden ze tří prototypů v ještě zamaskované formě. Několikrát a vysloveně měl přitom zakázáno jezdit s autem ostřeji, i když se neustále snažil o svolení popustit uzdu svému stylu jízdy.  

Během projížďky nicméně zmínil i citelně nízké těžiště vozu s bateriemi uloženými v podlaze, kvapnou akceleraci, zátah točivého momentu a dobrou přilnavost a ovladatelnost i na mokru. Podle Blocka tedy odvedl Ford dobrou práci.

TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

včera | Petr Schnagl | 15 příspěvků
Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí?

Škoda Citigoe iV

Na prezentaci v Nizozemsku jsme vedle plug-in hybridní Škody Superb poprvé vyzkoušeli také první sériově vyráběný elektromobil s okřídleným šípem ve znaku. Odsouzen k úspěchu ale byl už dlouho před tím.

3.  12.  2019 | Jan Mička | 144 příspěvků
Levné Hyundaie i20 a i30 na ostří nože: Hodně muziky za méně než 300.000 Kč!

Hyundai i20 vs. Hyundai i30

Řekněme, že chcete nové auto a stanovíte si limit 300 tisíc korun. Český Hyundai má pro vás hned dvě lákavé nabídky.

1.  12.  2019 | Vladimír Kadera | 82 příspěvků