Ken Block se letos pokusí vyhrát na Pikes Peak. Pojede upraveným Porsche 912 z roku 1966. Má 1400 koní!

Má zvláštní jméno, ale jeho polepy mají jasné historické kořeny. Hoonipigasus zamíří na slavný závod do vrchu a plánuje ho ovládnout.

Ken Block se vrátí na Pikes Peak a tentokrát si chce odnést celkové vítězství. Aby toho dosáhl, opustil na chvíli své partnerství s automobilkou Audi, ovšem zůstal v koncernu. Už pěkných pár let totiž společně se svou firmou Hoonigan a profesionály z BBi Automotive stavěli závodní Porsche, které by jeho tužby naplnilo.

Není to však žádné nové auto. Těžko se tomu věří, ale právě se díváte na původně čtyřválcové Porsche 912 z roku 1966. Moc z toho z něj samozřejmě nezůstalo, dokonce není původní ani koncepce, motor je umístěný uprostřed. Konkrétně se jedná o plochý šestiválec se dvěma turby o výkonu 1400 koní.

Zajímavostí je pak podvozek, který se sám nastavuje v průběhu závodu podle GPS. Tvůrci k tomu použili data z telemetrie z uplynulých let na Pikes Peak. „Seznam jmen, která vyhráli Pikes Peak, obsahuje i mnoho mých hrdinů: Walter Röhrl, Ari Vatanen, Michele Mouton, Sebastien Loeb and Rod Millen. Vždycky jsem chtěl závodit v té nejvyšší třídě a vyhrát. Myslím, že teď máme šanci,“ prohlásil u auta Ken Block.

Tohle prvotřídní závodní náčiní si samozřejmě zasloužilo fantastický polep. Tvůrci nevymýšleli žádné novoty a vytáhli z minulosti ikonický závodní polep Porsche 917/20 Pink Pig. Podle toho se novinka také jmenuje: Hoonipigasus. Letošní Pikes Peak Hill Climb se jede 26. června.

Porsche

Porsche je německý výrobce sportovních automobilů. Firmu založil v roce 1931 Ferdinand Porsche. V roce 1961 vznikl první model legendární řady 911, která se stále vyrábí.

V roce 2009 Porsche – coby velmi profitabilní automobilku – ovládl Volkswagen.

Porsche 718 • Porsche 911 • Porsche Taycan • Porsche Panamera • Porsche Macan • Porsche Cayenne

Váš názor Další článek: Malý detail na střešních boxech Škoda napoví, jestli se neblíží problém. Jinak je potřeba rychle jednat

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,