Ken Block prodává svůj šílený pick-up! Za milion dolarů, přidá i záložní motor

Další projekt z ukončené spolupráce amerického showmana a Fordu teď hledá nového majitele.

Ken Block letos oznámil, že jeho dlouholetá spolupráce s americkou značkou Ford je u konce. Na volné noze tak nedávno přesedl i do rallyové Škody Fabia R5, zatímco dále vyklízí svou garáž plnou úžasných vozů. Hvězda virální série Gymkhana už nabídla k mání své staré závodní Subaru i trojici ikonických Fordů. A teď míří k novému majiteli další pecka.

I takzvaný Hoonitruck je na prodej. Extrémně upravený pick-up Ford F-150 z roku 1977, který vlastně jen připomíná originál a jinak stojí na novém trubkovém rámu, se objevil na scéně v roce 2018. Driftující „pracant“ si střihl roli v desátém dílu Gymkhany po boku dalších upravených Fordů z garáže Blocka.

Asi nejzajímavější částí Hoonitrucku je jeho pohonné ústrojí. Nad kapotu trčící hliníkový box sání částečně odhaluje dvakrát přeplňovaný 3,5litrový šestiválec, původem ze závodního Fordu GT. Zde je nicméně motor vyladěn na monstrózních 914 koní (682 kW). Ze světa rallye se poté v autě objevuje pohon všech čtyř kol a šestistupňová sekvenční převodovka.

Stejně jako u dřívějších vozů Blocka i prodej Hoonitrucku má na starosti společnost LBI Limited. Za požadovaných 1,1 milionu dolarů (asi 23,1 milionu korun) však zájemce nedostane pouze slavný pick-up. Součástí je i celá řada náhradních dílů – sady kol, části karoserie, světla, komponenty podvozku a dokonce i kompletní záložní motor z Le Mans programu Fordu.

Škoda Fabia

Škoda Fabia je českým zástupcem v konkurencí nabitém segmentu B. Jako poslední vůz své třídy nabízí i karoserii kombi a mimo soukromých zákazníků je oblíbená také jako referentský vůz ve firmách na leasing. Čtvrtá generace modelu měla světovou premiéru 4. května 2021 prostřednictvím unikátní virtuální prezentace.

První jízdy s prototypy 4. generace • Ceny a výbava • Nejlevnější verze • Minitest Škoda Fabia III Combi 1.0 TSI • Historie Škody Fabia 

Diskuze (1) Další článek: BMW začíná testovat vodíkový pohon. Prototyp má výkon silného šestiválce

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , Nové vozy na Heureka.cz