Kelleners KS 335i: BMW 3 pro náročné?

Německý úpravce, zaměřující se zejména na bavorské vozy, se v těchto dnech předvedl se svým nejnovějším počinem. Jednou si už na mušku BMW řady 3 vzal, jak to dopadlo podruhé?

O úpravci Kelleners Sport můžeme klidně říct, že má jistě pro tyto vozy cit a nechybí mu ani všeobecné estetické cítění - to předvedl i na své minulé úpravě tohoto vozu. Co se týče úprav exteriéru, na auto „nenalepili“ kopu zbytečných  plastů, ale vůz díky novému jemně laděnému bodykitu dostal sportovnější vzhled. Nové nárazníky a boční prahy se postaraly o lepší aerodynamiku. To nejlepší však ale najdeme až na záznamu technických úprav.

Jako základ pro úpravu pohonné jednotky posloužil dvakrát přeplňovaný šestiválec objemu 3,0 l, jehiž výkon se ladičovi povedlo pozdvihnout na hodnotu 367 koní. Řada ale došla i na další techniku, vůz obdržel nový chladič, sportovní výfukový systém a zlepšilo se i sání. Sportovnější styl jízdy umožní i nové nastavitelné tlumiče.

Vůz tak vytváří velmi dobrý dojem, ať už vzhledově nebo technicky. Pokud má existovat něco mezi BMW 3 a BMW M3, pak je tomu KS 335i velmi blízko.

Klepněte pro větší obrázek
Kelleners KS 335i

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 41 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků